Başlangıç / Haberler / 3’üncü Alimler Buluşması Başladı

3’üncü Alimler Buluşması Başladı

Birliğimiz tarafından Türkiye, İran, Irak ve Suriye’deki âlimlerin katılımıyla gerçekleşen ”3’üncü Âlimler Buluşması” başladı.

Geçen yıl düzenlenen Kürdistan Âlimleri Buluşması kararlarının pratiği olarak düzenlenen buluşmanın üçüncüsü saat 10.00’da Birliğimizin Genel Merkezi’nde başladı.

2 gün 4 oturum şeklinde gerçekleşecek buluşmaya; Türkiye, İran, Irak ve Suriye’den çok sayıda âlim, akademisyen ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

Fatih Akman’ın sunuculuğunu yaptığı program, Molla Muhammed Emin Selami’nin Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Dünya Âlimler Birliği Genel Sekreteri Dr. Ali Muhyiddin el-Karadaği ile birçok âlim ve akademisyenin katılacağı toplantı, iki gün sürecek.

Türkiye, Irak, İran ve Suriye başta olmak üzere birçok ülkeden âlimlerin katıldığı toplantı, dört oturum şeklinde yapılacak. Toplantı, 14 Ekim’de sonuç bildirgesinin okunmasıyla son bulacak.

Sosyal Medyada Paylaş

Hakkında: İttihadul Ulema

Kontrol Ediliyor

“Salgınla birlikte İslami ilkelerin önemi öne çıktı”

​Kürdistan İslami Topluluk Partisi Genel Başkanı Şeyh Ali Bapir, İTTİHADUL ULEMA'nın Âlimler Buluşması’nda yaptığı konuşmada, İslam'ın zamanın ötesindeki tavsiyelerinin halen geçerli olduğunu, bunun salgın sürecinde daha iyi anlaşıldığını vurguladı.