Başlangıç / Açıklamalar / Efendimiz (sav)’in Viladet Yıldönümünü Üzerine

Efendimiz (sav)’in Viladet Yıldönümünü Üzerine

Efendimiz (sav)’in mübarek viladetinin 1490’ıncı Yıldönümünü idrak etmiş bulunuyoruz… Geçen her sene-i devriyede İslam ümmetinin rehberî zi şâna olan ihtiyacı çok daha fazla artıyor. Müslümanların içerisinde bulunduğu esef verici mevcut sorun ve sıkıntılar bizlere, insanlık rehberine olan ihtiyacımızı hatırlatıyor, nasıl büyük bir eksiklik içerisinde olduğumuzu bizlere gösteriyor. 

Dünya ve ahiret saadetinin yegâne vesilesi olan Muhammed Mustafa (sav)’in yaklaşık 15 asır önce dünyaya teşrifiyle azgın ve zorbalara huzursuzluk ve manevi sıkıntılar geldi. Mazlum ve mustazaflar, sebebini bilmedikleri halde bir huzur hissettiler. Büyük umut ve beklentilerle efendimizle birlikte özgürlük ve sonsuz saadetin mutluluğuna doğru gittiler.
Her sene İslami Sivil Toplum Kuruluşlarının Efendimizi tanıma ve tanıtma uğruna içerisine girdikleri heyecanlı etkinlikler, çalışmalar, siyer sınavları, salavat kampanyaları vb. etkinlikler toplumun faidesine olmuş, birçok kişinin Peygamber efendimizi örnek almasına ve daha iyi tanımasına vesile olmuştur. STK’ların takdire şayan çalışmalarının bu sene yine yapılması muhtemeldir. Bu hayırlı kervana destek olmak ve bu sevaplara ortak olmak adına halkımızı yardımlaşmaya çağırıyor, islami cemaatlerin Efendimiz vesilesiyle daha fazla birbirlerine bağlanıp kenetlenmeleri gerektiğine inanıyoruz.     

Âlimler ve Medreseler Birliği olarak iki cihan serverinin mübarek doğumu münasebetiyle İslam ümmetinin kandilini tebrik ediyor, bu mübarek vesilenin mazlum Müslümanlar için birer halas sebebi olmasını temenni ederiz. 

Alimler ve Medreseler Birliği


Sosyal Medyada Paylaş

Hakkında: İttihad Ulema

Kontrol Ediliyor

Suudi Arabistan’daki İdam İddiaları Üzerine

Açıklamanın tam metni; Suudi Arabistan yönetiminin Mekke ve Medine’nin olduğu topraklarda tutuklu bulunan tanınmış üç …