Başlangıç / Açıklamalar / Isparta’da Hayatını Kaybeden Tarım İşçileri

Isparta’da Hayatını Kaybeden Tarım İşçileri

Günlerdir Karaman’ın Ermenek ilçesinde yerin altında 18 kömür işçisinin mahsur kaldığı haberi bizleri derinden üzerken dün sabah da Isparta’dan gelen felaket haberi mevcut olan üzüntümüzü ikiye katladı. İçerisinde 45 mevsimlik işçinin bulunduğu minibüsün kaza yapması sonucu 18 kardeşimiz hayatını kaybetti. 

Mü’mine musibet nevinden her ne ulaşır ise günahlarına bir kefâret olur. Musibet, beklenmedik bir hâdise olmuş, ayağına batan bir diken olmuş fark etmez.Hadisi hatırlatılarak, “Bu şuur ile ebedi hesapların yapılacağı ahiret hayatına irtihal eden kardeşlerimizle ilgili derin üzüntümüzü dile getirirken yakınlarını kaybeden ailelerin acı musibetlerinin eyyübi sabra dönüşmesi en yakın temennimizdir. Âlimler Cemiyeti olarak özellikle son aylarda artan işçi kazalarından üzüntü duyduğumuzu dile getirirken Isparta’da meydana gelen trafik kazasında hayatlarını kaybeden merhum ve merhumelerin tüm günahlarını affetmesini, en güzel cennet nimetlerini nasip etmesini ve yaralı kardeşlerimize ise Şâfii ismiyle acil şifa vermesini yüce Allah’tan niyaz ederiz 

Alimler ve Medreseler Birliği

Sosyal Medyada Paylaş

Hakkında: İttihad Ulema

Kontrol Ediliyor

KADİR GECESİ MESAJI

“Şüphesiz, biz onu (Kur'an'ı) Kadir gecesinde indirdik. Kadir gecesinin ne olduğunu sen ne bileceksin! Kadir gecesi bin aydan daha hayırlıdır. Melekler ve Ruh (Cebrail) o gecede, Rablerinin izniyle her türlü iş için iner de iner. O gece, tan yerinin ağarmasına kadar bir esenliktir.” (Kadir Suresi 1-5)