Başlangıç / Açıklamalar / Kurban Bayramı Mesajımız:

Kurban Bayramı Mesajımız:

Genel Merkezimiz yarın idrak edilecek Kurban Bayramı vesilesiyle yayımladığı mesajda, tüm İslam âleminin bayramını tebrik etti.

Mesajda, “Allah’ın, mü’minlere ihsan etmiş olduğu iki bayramdan biri olan Kurban Bayramı’nı inşallah idrak edeceğiz. Kurbiyet yani yakınlığı ifade eden Kurban, mü’minlerin Rabblerinin rızasına daha da yakınlaşmasına vesile olduğu gibi mü’minlerin kalplerinin de birbirine yakınlaşmasını sağlar. Muhabbet, kardeşlik ve yardımlaşmaya zemin hazırlar.” denildi.

İslam ümmetinin birlik ve beraberliğinin elzem oluşuna dikkat çekilen mesajın devamında şu ifadelere yer verildi:

“Kurban, Yasin ve arkadaşları gibi fakir ve muhtaçlara kurban eti dağıtırken Rabbinin yolunda Kurban olma bilinç ve şuuru verir. Hazreti İbrahim gibi Rabbin yoluna en değerli varlıklarını feda etmeyi öğretir bize. Bayramlar, mü’minlerin sevinç duyduğu, kardeşliklerini pekiştirdiği, dargınların barıştığı ve sılayı rahmin yerine getirilip akrabaların ziyaret edilmesine vesile olan mübarek günlerdir. Bu bayram gücü yeten bütün müminlerin kurban kesmesini tavsiye etmekle beraber kesilen kurbanların akraba, fakir, yoksul ve yetimlere ulaştırılması bu günlerde yapılacak en hayırlı amellerdendir.”

İslam ümmetinin bayramının tebrik edildiği mesajın sonunda ise, “Bu vesileyle başta tüm dünya Müslümanlarının, mazlum ve Mustazafların mübarek Kurban bayramını tebrik eder, ahirette Rablerinin rızasına dünyada ise kurtuluş ve yakın bir zafere erişmelerini Cenab-ı Allah’tan niyaz ederiz.” ifadelerine yer verildi.

Sosyal Medyada Paylaş

Hakkında: İttihad Ulema

Kontrol Ediliyor

“Namazı çocuklarımızın kalbine işlemeliyiz”

"Hayat Namazla Güzeldir" çalıştayında konuşan Üyemiz Molla Mehmet Beşir Varol, namazın önemine değinerek, çocukların kalbine işlenmesi gerektiğini belirtti.