Başlangıç / Açıklamalar / Mısırlı Alim Muhammed Muhtar’ın Vefatı Üzerine

Mısırlı Alim Muhammed Muhtar’ın Vefatı Üzerine

Geçtiğimiz günlerde geçirdiği kalp krizi nedeniyle ebedi hayata irtihal eden Mısır’ın önde gelen âlimlerinden 70 yaşındaki Şeyh Muhammed Muhtar’ın vefatı bizleri derinden üzmüştür.Munir Gadban, Muhammed Kutup, Gulam Azzam, Muhammed Muhtar ve diğerleri… İslam Dünyası bu sene çok değerli âlimlerini kaybetti.
Aşure orucunun tutulduğu pazartesi günü iftarını açtıktan sonra Rabbine kavuşan Muhammed Muhtar, ömrü boyunca İslami dava uğruna binbir sıkıntıya maruz kalmış, inandığı dava uğruna 20 yıldan bu yana yabancı ülkelerde hicret hayatı yaşamış ve en sonunda da kendi öz vatanından uzak bir yerde, Türkiye’de hayatını kaybederek, İstanbul’da defnedilmiştir.
Mısır’ın ileri gelen cemaatlerinden biri olan Cemaati İslami’nin hatibi olarak da bilinen Şey Muhtar, tıpkı diğer İslam önderleri gibi, Firavun Hüsnü Mübarek zamanında cezaevi yatarak işkencelere maruz kaldı. Hicret ettiği İngiltere topraklarında da davet çalışmalarında bulunarak birçok talebe yetiştirdi. Yüzlerce kişinin hidayetine vesile oldu. Mısır’da yapılan darbenin ardından Türkiye’ye gelmek zorunda kaldı ve burada Rabbine kavuştu.
Bu vesileyle merhum Şeyh Muhammed Muhtar’a Allah’tan rahmet diler, başta ailesi ve dava arkadaşları olmak üzere sevenlerine sabırlar dileriz.

Alimler ve Medreseler Birliği

Sosyal Medyada Paylaş

Hakkında: İttihad Ulema

Kontrol Ediliyor

KADİR GECESİ MESAJI

“Şüphesiz, biz onu (Kur'an'ı) Kadir gecesinde indirdik. Kadir gecesinin ne olduğunu sen ne bileceksin! Kadir gecesi bin aydan daha hayırlıdır. Melekler ve Ruh (Cebrail) o gecede, Rablerinin izniyle her türlü iş için iner de iner. O gece, tan yerinin ağarmasına kadar bir esenliktir.” (Kadir Suresi 1-5)