Başlangıç / Açıklamalar / Şeyh Munir Ğadban’ın Vefatı Üzerine

Şeyh Munir Ğadban’ın Vefatı Üzerine

“İnna Lillah ve İnna İleyhi Raciûn”
1942 yılında Suriye’nin başkenti Şam’ın Tel ilçesinde dünyaya gelen Münir Muhammed Gadbanın uzun zamandır tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetmiş olması, Alimler Cemiyeti adında bizleri derinden üzmüştür. 
Birçok alanda yayınlanmış kitabı olan  Münir Gadban`ın, Fıkhu`s-Sire, İslam`da Siyasi Antlaşma, Nebevi Hareket Metodu, Resulullah`ın Hayatı ve Metodu, gibi çok sayıda kitabı Türkçeye çevrilmiş, özellikle “Nebevi Hareket Metodu” ismiyle Türkçeye kazandırılan kitabı bir çok İslami hareket ve ilim adamın başucu kitaplarından olmuştur.
72 yıllık bereketli ömrünü İslami davet ve ilim çalışmalarıyla geçiren Gadban, 1985 yılında Suriye`deki Müslüman Kardeşleri Teşkilatı`nın lideri oldu.

Uzun yıllardan beridir yasaklı olması münasebetiyle Suudi Arabistan’da yaşayan Münir Muhammed Gadban, Mekke’de tedavi gördüğü hastanede hakkın rahmetine kavuştu.

Bu vesileyle merhuma Allaht’an rahmet diler, bu acı günde ailesine, yakınlarına, dava arkadaşlarına dünyadaki bütün ilim talebelerine ve İslam âlemine sabr-ı cemil niyaz ederiz.

Alimler ve Medreseler Birliği

Sosyal Medyada Paylaş

Hakkında: İttihad Ulema

Kontrol Ediliyor

Suudi Arabistan’daki İdam İddiaları Üzerine

Açıklamanın tam metni; Suudi Arabistan yönetiminin Mekke ve Medine’nin olduğu topraklarda tutuklu bulunan tanınmış üç …