TEŞEKKÜR MESAJI

Genel Merkezimiz, yurt içi ve yurt dışından âlimlerin katılımıyla 2 gün boyunca devam eden “4’üncü Alimler Buluşması” organizasyonuna katılım sağlayan ve programda emeği geçenler için teşekkür mesajı yayımladı.

Bu yıl 4’üncüsü düzenlenen “Alimler Buluşması” dolayısıyla teşekkür mesajı yayımlayan Genel Merkezimiz başta komşu ülkeler olmak üzere dünyanın çeşitli yerlerinden programa katılan İslam alimlerine ve katkı sunan herkese teşekkür edildi.

Buluşmalarda toplumsal sorunların ve buna dair çözüm önerilerinin sunulduğu ifade edilen mesajda, “Alimler ve Medreseler Birliği olarak 2015’te birincisini düzenlediğimiz ‘Alimler Buluşması’ toplantılarını her yıl ayrı bir gündemle günümüze kadar sürdürdük. Başta komşu ülkeler olmak üzere dünyanın çeşitli yerlerinden Diyarbakır’ımıza teşrif eden kıymetli İslam âlimleri, ilmi meselelerin yanı sıra toplumsal sorun ve sıkıntılarla ilgili hususları ele aldılar ve akabinde İslam ümmetine reçeteler sundular. Allah’u Teâlâ’nın izni ve inayetiyle bu buluşmalarımız farklı ilmi ve sosyal konularla devam edecektir.” denildi.

Mesajda, “Bu vesileyle bugün düzenlediğimiz 4’üncü Alimler Buluşması’nda sunumlarını yapan konuşmacılara, bunca mesafeyi kat ederek gelen katılımcılara, farklı ülkelerden alimlerin üye olduğu Tertip Komisyonuna ve büyük fedakarlık göstererek programın kusursuz bir şekilde düzenlenmesine vesile olan üyelerimize, müderrislerimize ve talebelerimize şükranlarımızı arz ediyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Check Also

2024 Kurban Bayramı Mesajı

Hz. İbrahim’den (aleyhisselâm) bize miras kalan ulvi bir ibadet olan ve İslam’ın şiarlarından sayılan Kurban; …