‘Cemaatleri Kötülemek İçin Bunları Argüman Olarak Kullanıyorlar’

Özellikle sol cenahın FETÖ ve Adnan Oktar üzerinden cemaat ve tarikatlara yönelik saldırılarına tepki gösteren Birliğimizin Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Şenlik, İLKHA’ya önemli değerlendirmelerde bulundu.

FETÖ ve Adnan Oktar ile ekibinin cemaat olmadığını belirten Şenlik, bunların ABD ve Batı emperyalizminin Türkiye’deki piyonları olduğuna dikkati çekti.
Şenlik, “Toplum bireylerden oluşur. Bireylerden aileler, ailelerden de toplumlar oluşur. Genel toplum içerisinde insanlar, farklı farklı şekilde bir araya gelip cemaatleşirler. Tarikat şeklinde, İslami bir medrese usulünde veya bir sohbet şeklinde, bir gençlik hareketi şeklinde gruplar bir araya geliyorlar. İnsanlar bir yere dayanmak istiyorlar. Özellikle bu cehalet asrında bir yere bağlanmasa ortalıkta kalamıyor. Şartlar mecbur bırakıyor. Çünkü ortada kalanları başkaları götürüyor. Özellikle gençlik; terör örgütleri, çeteler, bu hırsızlık çetesi olabilir, uyuşturucu çetesi olabilir, ifsat şebekeleri çoktur. Bunlar insanların yakasını bırakmazlar, mutlaka bir yere götürüyorlar. Dolayısıyla insanlar ayakta kalabilsin veya aile reisleri çocukları ayakta kalabilsinler diye ya medreseye, derneğe ya da bir tarikat şeyhine götürürler. Bu şekilde çocuklarını muhafaza etmeye çalışırlar. Bu da fıtri bir ihtiyaçtır. İnsanlar ancak bu şekilde birbirleriyle motive olup, kişiliklerini muhafaza edebiliyorlar.” dedi.

“Cemaat ve tarikatlar günümüzde olmazsa olmaz demektir”

Ümmet demenin cemaat anlamına geldiğini dile getiren Şenlik, şunları söyledi: “Allah Teâlâ’nın da bizden istediği ümmet olmamızdır. Allah bizden, hayra davet edip, iyiliği emreden ve kötülükten men eden bir ümmet olmamızı istiyor. Ümmet olmanın üç vasfı var. Bunlar da devlet olmanın vasıflarıdır. Toplumu yönetip yönlendirmenin vasıflarıdır. Toplum olarak öyle bir vasfımız yok. Başımıza İslam hâkim değildir. Halk Müslümandır ama başka rejimler hâkimdir. Bu rejimler altında insanlar ancak tarikat ve cemaatler şeklinde bir araya gelip, ayakta tutunmaya çalışırlar. Cemaat ve tarikatlar günümüzde olmazsa olmaz demektir. İnsanlar ancak bu şekilde bir yerlere kaymaktan ve birilerinin ağı olmaktan kurtulmak için buna ihtiyaç duyarlar. Bu ihtiyacını bu şekilde gidermeye çalışırlar. Bunlar yetmez. Mevcut olan cemaatlerin bir araya gelmeleri, ümmet bilincini yeşertmeleri ve ümmet olmanın bilincinde olmaları için ciddi çalışmalara ihtiyaç vardır. Maalesef bu eksiktir. Allah Teâlâ, biz çalışırsak bunu da lütfeder.”

“Cemaatleri kötülemek için FETÖ ve Adnan Oktar olayını argüman olarak kullanıyorlar”

“İslam düşmanlarının cemaat ve tarikatları neden hedef aldıkları zaten bellidir. Eğer bu karanlık odaklardan bir yere taş gidiyorsa mutlaka orada bir şeyler var.” diyen Şenlik, “Cemaat ve tarikatlarda güzel şeyler yapılıyor ki hazmedemiyorlar. Çünkü onlar, insanları dinden çıkarmak ve sosyalist yapak için rahat çalışamıyorlar. Özellikle bu Kürdistan bölgesindeki Kürt halkı eskiden beri dinine, inancına, örfüne bağlı bir halk olduğu için bunu hedef tahtasına koymuşlar ve bu halkı bozmak için çok yönlü çalışıyorlar. Terör örgütü bir yönden, FETÖ bir yönden, uyuşturucu çeteleri bir yönden çalışıyorlar ve bunlar bir şekilde bu toplumu bozmak için ellerinden ne geliyorsa yapıyorlar. Onlar bunu yapmayı kendi davalarına hizmet olarak görüyorlar. Sen burada bir şeyler yaparken onlar bunu kendilerine ters görüyorsa mutlaka karşı çıkacaklardır. Nasıl ki biz İslam aleyhine bir şeylerin yapıldığını gördüğümüzde kınıyoruz, nefret ediyoruz, buna sessiz kalmıyoruz. Buna karşı cepheden baktığımız zaman da bu onlar için de böyledir ancak onların bir yere taş attığını gördüğümüzde orada bir ruh vardır. Ama bunlar sinsice çalışıyorlar. Asıl hedef seçtiklerinin üzerine gitmek için bahane bulamayınca başka şeyleri bahane ederek üzerine gidiyorlar. Örneğin; cemaatleri kötülemek için FETÖ’yü argüman olarak kullanıyorlar. Yakın zamanda gerçekleşen Adnan Oktar olayını argüman olarak gösterip, ‘İşte cemaatler böyledir.’ diyorlar. Hayır, bunlar cemaat değildir. Kesinlikle bunların cemaatle yakından uzaktan bir alakaları yoktur.” ifadelerini kullandı.

“Kuklacıyı halletmediğin müddetçe kuklalarla uğraşman beyhudedir”

Cemaatlerin, İslami ilimlerle hazırlanmış hareketler olduğunu sözlerine ekleyen Şenlik, “İslam’ı referans alan, İslam’ın haram ettiğini haram, helal ettiğini helal kabul eden ve helal ile yetinen, helal ile yaşamaya çalışan insanlar demektir. İşi gücü haram ile iştigal etmek, gaspçılık yapmak, onu bunu dolandırmak, fuhuş çetelerini kurmak, yabancılarla iş birliği yaparak memleketin kaynaklarını başkalarına peşkeş çektirmek için emperyalist devletlerin maşası olmak iğrenç şeylerdir. Bunların cemaatle alakası yok. Bunlar, uluslararası şebekelerin buradaki piyonlarıdır. Arkalarında Amerika, Batı emperyalizmi vardır. Onlar bunları oynatıyor. Bunlar kukladır. Asıl kuklacıyı görmemiz lazım. Asıl orayı iyi tanımamız lazım. Malcom X’in dediği gibi, kuklalarla değil kuklacılarla uğraşmamız lazım. Sen kuklacıyı halletmediğin müddetçe kuklalarla uğraşman beyhudedir. Bu ülkede ne kadar darbe teşebbüsü veya darbe olmuşsa arkasında mutlaka emperyalizm, NATO olmuştur. NATO’nun eliyle darbeler yapılmıştır ve yapılmaya çalışılmaktadır. Bir piyon deşifre olmuşsa yerine başka birini bulmaya çalışıyorlar. O da deşifre olursa başka birini bulmaya çalışıyorlar. Bunları kamufle etmek için İslami cemaat kılıfını giydiriyorlar.” şeklinde konuştu.

Check Also

2024 Kurban Bayramı Mesajı

Hz. İbrahim’den (aleyhisselâm) bize miras kalan ulvi bir ibadet olan ve İslam’ın şiarlarından sayılan Kurban; …