Genel Başkan Yardımcımız Molla Beşir Şimşek: “Kudüs bütün Müslümanlarındır”

Diyarbakır’da düzenlenen “Kudüs Bizimdir” mitinginde konuşan Molla Beşir Şimşek, Kudüs ve Mescid-i Aksa’nın önemine işaret ederek, “Kudüs tarih boyunca tevhit akidesinin merkezi olmuştur.” dedi.

Diyarbakır’da, ABD Başkanı Donald Trump’ın sözde “Orta Doğu barış planını” protesto etmek, Filistin’e sahip çıkmak ve siyonist terör çetesini telin etmek amacıyla Peygamber Sevdalıları Vakfı ve Mustazaflar Cemiyeti tarafından “Kudüs Bizimdir” temalı miting düzenlendi.

Programda bir konuşma yapan ve işgalci ABD ile siyonist terör şebekesi arasında yapılan yüzyılın ihanet planına tepki gösteren Genel Başkan Yardımcımız Molla Beşir Şimşek, Kudüs’ün bütün Müslümanların olduğuna vurgu yaptı.

Konuşmasına, “Ey Müslümanlar, ey kardeş ve bacılarım. Bizler bugün dinimizin bir emrini yerine getiriyoruz. Bizler Kudüs’ün mücahidlerine yardımımızı ilan ediyoruz. Zira Kudüs, biz Müslümanların namusudur. Kudüs Rabbimizin bize emanetidir.” cümleleriyle başlayan Şimşek, “Kudüs ilk kıblemizdir. Kudüs miraç yeridir. Kudüs izzet yeridir, Allah’a yükselmenin yeridir. Kudüs bize göre dini bir meseledir. Eğer bugün kimse Kudüs’e sahip çıkmazsa, Araplar ve Filistinliler Kudüs için mücadele etmezlerse dahi biz Müslümanlara vaciptir ki her daim Kudüs için mücadele edelim.” dedi.

“Müslümanlar Kudüs’te korkusuzca ibadet edebilmelidir”

Şimşek, “Allah’u Teâlâ Kur’an-i Kerim’de buyuruyor; ‘İman edenler Allah’ın mescitlerini imar ederler.’ Bugün Mescid-ül Aksa ibadetten alıkonulmuştur. Bugün Mescid-i Aksa işgal altındadır. Bu ayete göre her Müslüman üzerinde Mescid-ül Aksa’nın özgür kılınması için mücadele etmesi farzdır. Peygamberimiz buyuruyor; ‘Mescidi Aksa’da namaz kılın. Eğer gidip namaz kılmasanız bile kandillerinde yanması için zeytinyağı gönderin.’ Bu hadisin anlamı şudur; Kudüs her zaman hür olmalıdır. İbadet için her zaman açık olmalıdır. Müslümanlar Kudüs’te korkusuzca ibadet edebilmelidir. Eğer Kudüs’e gidip namaz kılamazsanız bile namaz kılınması için yardımda bulunun. Ey Müslümanlar! Eğer sizler oraya gidip siyonistlerle mücadele edemiyorsanız bile Kudüs’e yardım edin.” ifadelerini kullandı.

“Müslümanların şerefi Kudüs’te tehlikededir”

Konuşmasına “Allah’ın Peygamberi buyuruyor; ‘Kim ki sabaha çıkar ve Müslümanlar için endişelenmezse o Müslüman değildir.” hadis-i şerifini hatırlatarak devam eden Şimşek, ‘Bugün Filistinli Müslümanlar günün 24 saati Kudüs için şehid oluyorlar. Kadınlar Kudüs’ün özgürlüğü için şehid oluyorlar. israil askerleri Mescid-i Aksa’da Müslüman kadınların örtüsüne el uzatıyor. Müslümanların şerefi Kudüs’te tehlikededir. Bu hadise göre bizler hakiki Müslümanlardan değiliz. Niye Kudüs bu hale geldi? İslam âlemi bugün neden bu haldedir? Size bir mesele anlatacağım; 1960 tarihinde israil askerleri Kudüs’ü ateşe verip yakıyorlar. israil başbakanı diyor; ‘O gece korkudan gözüme uyku girmedi. Ben o gece dünyanın dört bir yanından Müslümanlar israile saldırırlar diyordum. Sabah olduğunda korktuğum şeyler başıma gelmedi. Ben dedim ki; bugünden sonra inanıyorum ki biz israil olarak ne yaparsak yanımıza kalacak. Bizler anladık ki İslam ümmeti uykudadır.” diye konuştu.

“Kudüs satılıyor, Kudüs işgal ediliyor, Kudüs ibadetten alıkonuluyor”

Şimşek, konuşmasına şöyle devam etti:

“israil, siyonistler, Amerika, tüm küfür âlemi Kudüs’ü birbirlerine hediye ediyorlar. Eğer Müslümanların birliğinden korkmuş olsalardı bunu yapamazlardı. Ey Müslümanlar. Diğer taraftan şu örneği verelim; Sultan Abdulhamid, devleti tehlike altındaydı. Kendisine teklif edildi. Dediler ki; ‘Filistin topraklarını bize satın. Devletinin borcunu öderiz.’ Sultan şu cevabı verdi; ‘Kudüs benim değildir. Kudüs Müslümanların malıdır. Eğer ben Kudüs toprağını satarsam Allah’a ne cevap vereceğim. Vallahi benim etim parçalansa bile Filistin’in bir taşını bile size satmam.’ Ama bugün israil Kudüs’ü Müslümanlardan istemiyor. Müslümanların liderlerinden istemiyor. Trump Kudüs’ü satıyor. Trump, İslam ümmetini adeta kabul etmiyor. Kudüs’ü sahipsiz görüyor ki dünyanın huzurunda adeta hepimizle dalga geçercesine Kudüs’ü israile veriyor. Kudüs biz Müslümanların namusudur. Bizler bir parça toprak için adam öldürüyoruz. Bir köpeğimize haksızlık yapılsa katliam yapıyoruz. Küçük şeyler için yıllarca birbirimize düşmanlık yapıyoruz. Ama bugün Kudüs satılıyor, Kudüs işgal ediliyor, Kudüs ibadetten alıkonuluyor, sesimiz çıkmıyor. Bizler hala israile düşmanlık yapmıyoruz. Amerika ve siyonistlere düşmanlık yapmıyoruz. Belki israille savaş için gücümüz yok. Peki, düşmanlık yapmak için gücümüz yok mu? Ticareti kesemez miyiz? Silahla mücadele edemiyoruz, peki kardeşimizin elini de mi tutamıyoruz. Onlarla ticareti kesemiyor muyuz? Nefsimizle baş edemiyor muyuz? Coca Cola’yı, israil mallarını terk edemiyoruz. Marketlerimizde, evlerimizde kendi düşmanımızı güçlendiriyoruz, güçlendiriyoruz. Ama ağzımızla da kahrolsun israil diyoruz. Allah bu şekilde düşmanımızı kahretmez. İsrailin kahrolmasının formülü Müslümanların birliğidir. Kudüs nasıl fethedildi? Müslümanlar Türk, Kürd, Arap, Çerkez bir olup haçlılara saldırınca Kudüs azat oldu. Kudüs’ün özgürlüğü için bir kez daha çare kardeşliktir. İsrail, Yahudi korkudan, ölümden ve açlıktan korkar. Bizler ticareti sonlandırırsak, mallarına ambargo koyarsak cihad ruhunu yüceltirsek Kudüs azad olur. Bizler buraya gelerek vazifemizi yerine getirmiş olmayız. Bizler geldik ki cihad dersini bir kez daha ilan edelim. Bizler birbirimizi uyarmak için bir araya geldik.”

Check Also

2024-2025 Yılı Medrese Kayıtlarımız Başladı

https://youtu.be/6dARMSNeJ54 2023-2024 eğitim öğretim yılı faaliyet döneminin sona yaklaştığı bu günlerde yarıyıl tatili ve sonrasında …