Genel Başkan Yardımcımızdan Kudüs’ü Sahiplenmeye Çağırdı

Siyonist işgalciler ile emperyalist ABD, Kudüs’ü tamamen Yahudileştirmenin adımlarını atıyor. ABD Başkanı Donald Trump’ın Tel Aviv’de bulunan ABD Büyükelçiliğini Kudüs’e taşıma kararının ardından taşınma hazırlığı niteliğindeki adımların atılmasına tepki gösteren Genel başkan Yardımcımız, Müslümanların ortak değeri olan Kudüs’ü sahiplenmeye çağırdı.
Siyonistlerin ABD’nin desteğini alarak emellerini yavaş yavaş gerçekleştirme çabası içerisinde olduğunu vurgulayan Birliğimizin Genel Başkan Yardımcısı Molla Beşir Şimşek, “Siyonistlerin Filistin, Gazze’de Müslüman Filistinli kardeşlerimize yaptığı zulüm, işgal hepimizin malumudur. Maalesef Trump’ın Amerika’nın başına geçmesiyle beraber Amerika’nın da desteğini alan israil, daha fazla işgallerini, zulümlerini, katliamlarını yapıyor. Bugünde Amerika’nın desteğini almış bir şekilde adımlar atıyor. Bütün dünyanın tepkisine rağmen Trump’ın bu desteğinin bir emaresi olarak elçiliğini Mescid-i Aksa’ya taşımasına yönelik attığı adımlarını birer birer gerçekleştirme gayreti içerisindedir.” ifadelerini kullandı.

“Müslümanlar birbirleriyle uğraşırken, küfür hedeflerine elbirliğiyle ulaşıyor”

Müslümanların ABD’nin kararına ortak bir tepki göstermesi gerektiğine işaret eden Şimşek, “Artık konsolosluklarını Kudüs’e taşıma hazırlıklarını yapıyorlar ve bir an önce bunu yapacaklar. Bu hepimizi kahreden bir durumdur. Yahudisiyle, Hıristiyanıyla bu küfrün tek millet olduğunu gösteriyor. Müslümanlar birbirleriyle uğraşırken, kanlarını dökerken onlarda birer birer hedeflerine elbirliğiyle ulaştıklarını görüyoruz. Bu bizi kahrediyor. Bir an önce Müslümanlar bu zilletten kurtulmalıdır. Bu zilletten kurtuluşun tek çaresi de Müslümanların Allah’u Teâlâ’nın emrettiği bir kardeşlik ruhuna sahip çıkmasıdır, birlik ve beraberliğin sağlanmasıdır. Bunu başaramadığımız müddetçe her gün bir mukaddesatımızı kaybedeceğiz.” açıklamasında bulundu.

“Bunun hesabını Allah’a veremeyiz”

Konuşmasının sonunda Şimşek, şunları kaydetti: “Her gün bir mukaddesatımıza hakaret edilecek. İşte bugün Kur’an-a, öğür gün Peygamber Efendimize hakaret ediliyor. İslam coğrafyasının içinde bulunduğu manzara hepimizin gözü önünde cereyan ediyor. Bunun hesabını biz Allah’a veremeyiz. Mescid-i Aksa’nın, Kudüs’ün, Suriye’de, Irak’taki katliamların, Afganistan’daki hafız çocukların katledilmesinin hesabını veremeyiz. Bunun müsebbipleri bizleriz. Rabbim bizi bize getirsin, bizi bir an önce bu zilletten kurtarsın.”

Check Also

Molla Muhammed Özer: Gazze’nin Durumu Gözler Önündeyken Yılbaşı Kutlamak İnsani Değildir!

Yılbaşı kutlamalarının İslam'da yerinin olmamasıyla beraber Gazze'de soykırım uygulanırken, İslam beldelerinde eğlence tertip edilmesinin insani olmadığına vurgu yapan Genel Sekreterimiz Molla Muhammed Özer, bu tür organizasyonların iptal edilmesi çağrısında bulundu.