Genel Başkanımız Şeyh Rahmetullah Ayte’in Taziyesine Katıldı

​Genel Başkanımız Molla Enver Kılıçarslan ve beraberindeki heyet, bölgenin önde gelen kanaat önderlerinden merhum Şeyh Mezher’in oğlu Şeyh Rahmetullah Ayte’nin taziyesine katıldı.

Genel Başkanımız Molla Enver Kılıçarslan, beraberindeki kalabalık bir heyetle birlikte, bölgenin önde gelen kanaat önderlerinden merhum Şeyh Mezher’in oğlu Şeyh Rahmetullah Ayte’nin Bitlis’in Mutki ilçesine bağlı Koyunlu (Oxin) köyündeki taziyesine katıldı.

Alaiye Kur’an Kursu’nda (Oxin Medresesi) kurulan taziyeye katılan Kılıçarslan ve beraberindeki heyet, vefat eden Şeyh Rahmetullah Ayte’nin amcasının oğlu Koyunlu Baş Müderrisi Şeyh Fetullah Ayte’ye taziye ziyaretinde bulunarak merhum için rahmet diledi.

Taziyede konuşan Kılıçarslan, bölgenin önemli ilim yuvalarından ve merkezlerinden biri olan Koyunlu ve buradaki büyük zatlara çok önem verdiklerini, âlimlerin Peygamberlerin varisleri olduğunu belirterek, ümmetin birliği ve kardeşliği için âlimlere büyük görevler düştüğünü söyledi.

Taziyenin ardından heyet, Koyunlu köyünden ayrıldı.

Koyunlu köyü şeyhlerinden Şeyh Rahmetullah Ayte, tedavi gördüğü Bitlis Devlet Hastanesinde önceki gün vefat etmişti.

Check Also

DİYARBAKIR’DA DUA PROGRAMI GERÇEKLEŞTİ

Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen şehirler başta olmak üzere bir çok ilde İTTİHADUL ULEMA'nın öncülüğünde yapılan programa katılan Müslümanlar, Allah'tan bir nusret için ellerini dua ve istiğfar için açtı.