“Her şeyimizle Kudüs’ün özgürlüğü için çalışıyoruz”

28 ülkeden 50’yi aşkın ulema birliğinin katılımıyla düzenlenen programda bir konuşma gerçekleştiren Genel Başkanınız Molla Enver Kılıçarslan, Türkiye’de yaklaşık 50 medreseyi bünyelerinde barındırdıklarını hatırlattı. 

Kılıçarslan, İslam’a hizmet konusunda çeşitli sıkıntılarla karşı karşıya olsalar da tüm sıkıntı ve dertlerinin başında Kudüs’ün özel bir yer teşkil ettiğini söyledi.

“Malımızla, canımızla, âlimlerimiz ve öğrencilerimizle Kudüs’ün özgürlüğü için çalışıyoruz”

Kılıçarslan, “Tüm dualarımız ve faaliyetlerimizde Kudüs’ü önceliyoruz. Türkiye’nin doğusunda yaklaşık 30 senedir Allah’ın dinine düşmanlık edenlerle, PKK ile mücadele ediyoruz. Tüm durumlarımızda Kudüs var. Allah’tan dileğimiz, Kudüs’ü bizim elimizle, öğrencilerimizin elleriyle özgürlüğüne kavuşturmasıdır. Malımızla, canımızla, âlimlerimiz ve öğrencilerimizle Kudüs’ün özgürlüğü için çalışıyoruz. Allah bize ve tüm müminlere Kudüs’te Cuma namazı, fetih namazı ve şükür namazı kılmayı nasip etsin.” dedi.

“Tüm Müslümanlar Kudüs’ü kurtarmak için çaba sarf etmelidir”

Kudüs’ün Müslümanların ilk kıblesi olduğunu hatırlatarak konuşmasını sürdüren Kılıçarslan, “Nasıl ki, Mekke kıblemiz olduğu için kutsalsa aynı şekilde Mescid-i Aksa’da bizim için kutsaldır. Allah İsra ve Miraç ayetinde bize Mescid-i Aksa’nın ne kadar kutsal olduğunu ifade etmiştir. Onun için tüm Müslümanların Kudüs’ü kurtarmak için çaba sarf etmelidir. Allah’tan Mekke ve Medine’yi de hak etmeyenlerin elinden kurtarmasını diliyoruz. Yine rabbimizden tüm dünya Müslümanlarının vatanları için mücadele edenlerden eylemesini temenni ediyoruz.” diye konuştu.

Check Also

2024 Kurban Bayramı Mesajı

Hz. İbrahim’den (aleyhisselâm) bize miras kalan ulvi bir ibadet olan ve İslam’ın şiarlarından sayılan Kurban; …