Medrese Öğrencilerinden Gazze’ye Anlamlı Destek

İTTİHADUL ULEMA olarak Diyarbakır İlim İrfan Medresesinde eğitim gören bayan öğrencilerimiz, “Harçlığımız Gazze’ye” sloganıyla başlattıkları yardım çalışmasıyla topladıkları paraları Gazze’ye bağışlayarak tüm insanlığa Gazze’yi asla gündemden düşürmeme mesajı verdiler.
 
Diyarbakır’da Alimler ve Medreseler Birliği (İTTİHADUL ULEMA) olarak İslami ilimler alanında eğitim veren İlim İrfan Medresesi öğrencilerimiz, Filistin’deki Müslümanlara destek olabilmek amacıyla “Harçlığımız Gazze’ye” sloganıyla yardım kampanyası başlattı.
 
Yürütülen yardım kampanyası kapsamında topladıkları parayı Umut Kervanı aracılığıyla Gazzeli Müslümanlara göndermeyi amaçlayan öğrenciler, yaptıkları çalışmayla ilgili açıklamada bulunurken “Müslümanları da boykot, yardım ve Gazze’yi asla gündemden düşürmemeye davet ediyoruz” ifadeleriyle birer mesaj paylaştılar.
 
Yapılan yardım çalışması hakkında İlim İrfan Medresesi öğrencileri adına konuşan öğrencilerden Kübra Kızrak, “İTTİHADUL ULEMA İlim İrfan Medresesi olarak ‘Harçlığımız Gazze’ye’ adlı bir çalışma başlattık. Arkadaşlarımızın yardımıyla Gazze’deki kardeşlerimiz için para topladık. Bu yardımla aslında şunu ifade etmek istiyoruz. Biz boykot ve yardıma devam ediyoruz ve Müslümanları da boykot, yardım ve Gazze’yi asla gündemden düşürmemeye davet ediyoruz.” dedi.
 
Mızrak, “Zalim zulmüne devam ettiği müddetçe mazlumun yanında olmak boynumuzun borcudur. Gazze’yi yeniden imar ve inşa etmek için başta medreseli kardeşlerimiz olmak üzere tüm Müslümanları bu yardıma katılmaya davet ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Check Also

2024-2025 Yılı Medrese Kayıtlarımız Başladı

https://youtu.be/6dARMSNeJ54 2023-2024 eğitim öğretim yılı faaliyet döneminin sona yaklaştığı bu günlerde yarıyıl tatili ve sonrasında …