Medreselerimizde Arapça ve hafızlık kayıt başvuruları başladı

3 branşta öğrenci alınacağını belirten Genel Merkezimiz, 2020-2021 yılı Arapça ve hafızlık kayıt başvurularının 15 Haziran’da başladığını duyurdu.

Genel Sekreterimiz Molla Muhammed Özer, başvuruların 15 Haziran’da başladığını ve 15 Temmuz’da sona ereceğini açıkladı.

3 branşta öğrenci alacaklarını belirten Genel Sekreterimiz Molla Muhammed Özer, başvuru yapmak isteyenlerin, 0553 013 56 72 nolu telefon numarasından, ittihadululema@gmail.com mail hesabından ve www.ittihadululema.org  internet adresinden başvurabileceklerini duyurdu. 

Bu topraklarda yüzyıllardır medrese eğitiminin kesilmediğini vurgulayan Özer, “Allah’a çok şükür bu topraklarda yüzyıllardır köklü bir geleneğe sahip olan medreseler hiçbir zaman kesilmedi. Günümüzde medreselere olan ihtiyaç halen devam ediyor. Biz çocuklarımızı maddi, manevi, dünya ve ahireti için kendisini yetiştirmesinden dolayı mutlaka medreselerle buluşturmalıyız ve göndermeliyiz.” dedi.

“3 branşta öğrenci alıyoruz”

Okul okuyarak medrese eğitimi alacak, yatılı hafızlık eğitimi ve yatılı Arapça dersleri görecek şekilde 3 branşta öğrenci aldıklarına dikkat çeken Özer, ” İTTİHADUL ULEMA medreseleri olarak her yıl olduğu gibi bu yıl da 15 Haziran itibariyle okul okuyarak medrese eğitimi alacak, yatılı hafızlık eğitimi ve yatılı Arapça dersleri görecek şekilde 3 branşta öğrenci alıyoruz. Aldığımız öğrencileri bir dönem içerisinde eğitimden geçirdikten sonra medreseye uyum sağlayabilecek olan öğrencileri seçeceğiz ve 5 yıllık medrese eğitim derslerini vereceğiz.  5 yılda talebe başarılı olursa icazetini alıp müderris veya imam olacak. Kayıtlar 15 Temmuz’da sona erecek, ama imkanlar dahilinde 15 Temmuz’dan sonra alabileceğimiz öğrencileri de alacağız.” ifadelerini kullandı.

Kayıt başvurusu iletişim adresleri

Kayıt için iletişim adreslerini paylaşan Özer, eğitim alacak öğrencilerin ders kitaplarını da açıklayarak şunları kaydetti:

“Eğitim alacak öğrencilerin ders kitaplarını da açıklayan Özer, “Arapça dersleri alacak olan öğrenciler, Sarf, Nahiv, Tefsir, Kelam, Fıkıh, Fıkıh Usulü, Belagat, Mantık, Ulumu-l Kur’an Hadis ve Hadis Usulü derslerini alacaklar. Kayıt yapan hafız öğrenciler de Kur’an-ı Kerim ezberi, siyer, adap, İslami bilgiler ve ilmihal derslerini alacaktır. Hem okul okuyup hem de medrese derslerini alacak olan öğrencilerde Arapça eğitim derslerini alacak. Bu virüsten dolayı hayat normalleşirse kayıt yapan öğrencileri medreseye getireceğiz. Kayıt başvurusunu yapmak isteyenler, 0553 013 56 72 nolu telefon numarasından, ittihadululema@gmail.com mail hesabından, ve www.ittihadululema.org   internet adresinden kayıt başvuruları yapabilir.”


Check Also

Medrese Öğrencilerinden Gazze’ye Anlamlı Destek

İTTİHADUL ULEMA olarak Diyarbakır İlim İrfan Medresesinde eğitim gören bayan öğrencilerimiz, “Harçlığımız Gazze’ye” sloganıyla başlattıkları …