Molla Ali Arslan’dan Devlet Yetkililerine Adalet Çağrısı

Birliğimizin Van Temsilcisi Molla Ali Arslan 28 Şubat ve FETÖ yargısı tarafından kurulan kumpaslar sonucu cezaevine konulan yusufi mahkumların hâlen cezaevinde olduğunu anımsatarak, geciken adaletin artık sağlanması gerektiğini ifade etti.Yaklaşık 20 yıldır suçsuz yere cezaevlerinde olan Müslümanların olduğunu söyleyen Molla Ali Arslan, FETÖ yargısının mağdur ettiği mahkumların artık görülmesi gerektiğini vurguladı.Arslan şöyle konuştu: “Filistin’deki mazlumları görüyoruz, Filistin’deki Müslümanlara zulüm eden insanlar kimlerdir? Oradaki Yahudiler, siyonistlerdir. Filistin bölgesine gidin orada Müslümanlara yapılan suçları araştırın, 20 yıl ve üzeri israil zindanlarında bulunan Müslümanların sayısı belki 30’u geçmez. Fakat bizim kendi memleketimizde, kardeşlerimizin eliyle, bizimle birlikte secde eden, bizimle beraber Allah Allah diyen, bizimle beraber Kur’an okuyan insanların eliyle şu anda Türkiye’nin zindanlarında 300’den fazla, 20 yıl ve üzeri ceza almış insanlar var. 20 yıldan fazla zindanda olan insanlar var. Ya insanlar bunu görmüyorlar, yâda bu bir hakikattir diyorlar. Eğer hakikat bu ise neden FETÖ dedikleri insanları içeri atıyorlar, eğer onların verdikleri cezalar, verdikleri hükümler hak ve adalet ise o zaman onları neden içeri alıyorlar. Yok, eğer ki onlar terör ise o zaman terörün verdiği hüküm batıldır o zaman terörün hükmü ile hüküm etmesinler.”
“28 Şubat’ta FETÖ eliyle mağdur edilmiş kardeşlerimiz suçsuz yere hâlen zindanlarda” diyen Arslan, adalettin tesis edilmesi gerektiğini belirterek, “Bir gün bir padişah, kasıtlı olarak hasta olduğunu söylüyor. Vezirlerini, bakanlarını çağırıyor ve şöyle diyor; ben hastayım, doktor bana, ‘yıkık bir harabeden bir tuğla getir, seni iyileştireyim’ dedi. Gidin bana şehirden yıkık bir evden bir tuğla getirin. Bu vezirler, bakanlar üç ay boyunca şehirde geziyor yıkık bir harabe bulamıyor. Bunu üzerine padişah, ‘Allah’a hamdolsun, eğer padişah zalim olsaydı, her yer yıkık olurdu.’ diyor. Ben dünyadaki yöneticilerin adaletini bu verdiğim örnekle ölçerim. Biz adalet mizanını kıyamet için koyacağız, hiçbir insana miskali zerre kadar zulüm edilmeyecek, ama biz her şeyi millileştirdik ve zulümde bununla birlikte millileşti, benden olmayana zulmetsem caizdir mantığıyla hareket ediliyor. Adaletiniz, Ergenekoncu, hırsızlara mıdır?  Yani halka karşı yapılan suçlara adalet yerini bulsun onları bırakmak mıdır? FETÖ terör örgütünün attığı bir iftira, bir kumpastır. Ben Allah’a karşı bir suç işlememişsem, hiçbir insan bana karşı suç işledin diyemez, suç ilk olarak Allah’a yapılandır, Allah’a karşı eğer herhangi bir suç işlenmemişsem, bunu kabul etmeyen yöneticiler suçludur.” ifadelerini kullandı.

Arslan son olarak, “Buradan yöneticilere sesleniyorum! Ülkenizde uygulanan adaletsizliği görün, mazlumların anne, baba, eşlerin feryadına kulaklarınızı açın dinleyin, gözünüzü onlara doğru çevirin ve kulak verin o suçsuz mazlumlar ne diyorlar. Nice anneler, nice babalar, nice evlatlalar, kimisi eşini görmedi, kimisi evladını görmedi, bazen içeride olanlar evlatlarını göremedi, bazen de dışarda olanlar evlatlarını göremeden o hasretle Allah’ın huzuruna şikâyete gittiler.” şeklinde konuştu.

Check Also

2024 Kurban Bayramı Mesajı

Hz. İbrahim’den (aleyhisselâm) bize miras kalan ulvi bir ibadet olan ve İslam’ın şiarlarından sayılan Kurban; …