Molla Beşir Varol’dan Yemen’deki Saldırıya Tepki

Bölgenin tanınmış alimlerinden Molla Beşir Varol yaptığı açıklamada, Yemen’deki saldırıyı tel’in ederek, İslam coğrafyasında yaşanan katliamların son bulması için Müslümanlara büyük görevlerin düştüğünü belirtti.Varol, saldırıda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara ise acil şifalar diledi.
Yemen’deki saldırıların Müslümanların içini acıttığını söyleyen Varol, “Suudi Arabistan ve müttefiklerinin eliyle yapılan bu katliamı tel’in ediyorum. Bu katliam çok büyük ve kirli bir katliamdır. İnanıyorum ki, tüm melek, cin, insanlar, yeryüzü ve gökyüzü bu gibi katliamları tel’in ediyordur. Yemen’deki bu saldırılar nedeniyle bizler çok mahzunuz. Bu sebeple içimiz acımaktadır.” dedi.
Yemen’in mübarek bir yer olduğuna dikkat çeken Varol, “Resulullah Sallallahu Aleyhi ve Sellem çoğu hadisi şerifinde Yemen’i övmüştür. Müslümanların çoğunluğu Suudi Arabistan’ı çok iyi tanımaktadır. Tamamıyla Amerika ile hareket etmektedir. İslam âlemine zulüm eden Amerika, bu tür insanların eliyle katliamlarına ve zulümlerine devam etmek istiyor. Amerika önce kirli işlerini Türkiye’nin eliyle yapmak istiyordu. Türkiye ile İran’ı karşı karşıya getirmek istiyordu ama Türkiye akıllı bir şekilde hareket etti ve kendini Amerika’ya alet etmedi. Bu hususta onları tebrik ediyoruz.” diye konuştu.

“Müslümanlar basiretle hareket etmelidir”

Yaşanan katliamların son bulması için Müslümanlara büyük görevlerin düştüğünün altını çizen Varol, “Amerika tüm katliam ve zulümlerini Suudi Arabistan’a devretmiştir. Bu katliamlardan dolayı inanıyorum ki, Suudi Arabistan’ın ömrü kısa olacaktır. Çünkü bütün Müslümanların, insanlığın kalbini acıtıyor. Sadece Suudi Arabistan’ı değil, diğer bazı devletleri de Yemen konusunda masum görmüyoruz. Onların da payı bu cinayetlerde vardır. Ümidimiz, Müslümanların bu konularda daha basiretli bir şekilde hareket etmesidir. Daha büyük cinayetlerin yaşanmaması için kendilerini emperyalistlere alet etmesinler. Allah’tan Müslümanları düştükleri gaflet uykusundan uyandırmasını diliyorum. Zalimlerin en kısa sürede cezalarını bulmasını ümit ediyorum.” ifadelerini kullandı.

“İnsanlığın kalbini acıtan katliamlara karşı dünya ve medya sessiz kalmaktadır”

İslam coğrafyasında yaşanan acı ve katliamlara dünyanın ve medyanın sessizliğine tepki gösteren Varol, şöyle konuştu: “Tüm insanlığın kalbini acıtan katliamlara karşı dünya ve medya sessiz kalmaktadır. Bu tür katliamlara karşı seslerini duyurmak isteyen mazlum insanlar da maalesef kuvvetleri olmadığı için istedikleri gibi sesleri çıkmamaktadır. Sesleri çıkanlar kuvvetli olanlardır, kuvvetli olanlar da zalimlerin safında yer almaktadır. Zalimlerin safında oldukları için de onların zalimlerinin gözükmesine izin vermiyorlar. Onun için küçük şeyleri gündem yapıyorlar, insanlığın kalbini acıtan büyük hadiseleri ise perdeliyorlar, gözükmesini engelliyorlar. Emperyalistler lehlerine olanları gündem yapıp, olmayanları ise engelliyorlar, onun gözükmemesi için tedbirler alıyorlar. Onun için şimdi dünya zalimlerin çarkında dönüyor. Allah’ın bu tür zalimlere karşı da sessiz kalmayacağından eminiz. İnsanların imtihanından dolayı Allah zalimlere şimdilik sesini çıkarmıyor. Ama mutlaka imtihanın ardından Allah zalimleri kahr-u perişan edecektir.”

Check Also

2024 Kurban Bayramı Mesajı

Hz. İbrahim’den (aleyhisselâm) bize miras kalan ulvi bir ibadet olan ve İslam’ın şiarlarından sayılan Kurban; …