Molla Enver Kılıçarslan: Davamız Allah’ın Dinini Hâkim Kılmaktır

Dünyada Müslümanların içerisinde bulundukları durum ve Gazze’de devam eden direniş ile ilgili konuşan Genel Başkanımız Molla Enver Kılıçarslan, Müslümanların en büyük sorunu cihattan uzak durmalarıdır. Davamız, Allah için çalışmak, O’nun dinini hâkim kılmaktır.” dedi.

Salih Aruri için Fatih Camii’nde kılınan gıyabi cenaze namazı sonrasında İLKHA muhabirine konuşan Genel Başkanımız Molla Enver Kılıçarslan, “Şu anda Mekke’de (Kâbe içerisinde) Müslümanların Gazze için dua etmeleri yasak. Dolayısıyla cihat olamazsa İslam da olmaz. Şu anda Avrupa devletlerinde Müslümanlara çok zulmediliyor. Namaz kılmalarına, camiye gitmelerine karışıyorlar ama aleyhlerine söylenen en ufak bir şeyi kabul etmiyorlar. Allah bizi dünyaya göndermiş ve mallarımızla, canlarımızla cihat etmemizi tavsiye emretmiştir. Davamız, Allah’ın dinini hâkim kılmaktır. İslam hâkim olduktan sonra insanlar Müslüman olmasa da sorun olmaz. Peygamberimiz, Medine’ye hicret ettikten sonra bir kısım Yahudi, Hristiyan ve müşrikler iman etmediler ama İslam’a boyun eğdiler.” diye konuştu.

Kılıçarslan, “Maalesef cihat terkedildiği için 2 milyar İslam âlemi, 4-5 milyon Yahudi’ye esir olmuşlar. Allah’ın bizden istediği şey çalışıp İslam’ı hâkim kılmaktır. Allah’u Teâlâ, hep birlikte Allah’ın ipine sımsıkı sarılmamızı emrediyor. Biz de bu dünyada mümkün olduğunca Müslümanların birliği, beraberliği, kâfirlerin üzerimizdeki hâkimiyetlerinden kurtulmak için çalışmalıyız.” şeklinde konuştu.

Check Also

2024-2025 Yılı Medrese Kayıtlarımız Başladı

https://youtu.be/6dARMSNeJ54 2023-2024 eğitim öğretim yılı faaliyet döneminin sona yaklaştığı bu günlerde yarıyıl tatili ve sonrasında …