Molla Muhammed Özer: Etkinliğe gösterilen ilgi Kürdlerin Peygamberine sahip çıktığının göstergesidir

“Hazreti Muhammed’i Tanıtma ve Sevdirme” temalı etkinlik kapsamında Komeli İslami Kürdistan tarafından yapılan etkinlik için Irak Kürdistanı’na davet edildiklerini söyleyen Sekreterimiz Muhammed Özer, etkinliğe gösterilen ilginin Kürdlerin Peygamberine sahip çıktığının göstergesi olduğunu belirtti.

Özer, “Hazreti Muhammed’i Tanıtma ve Sevdirme etkinlikleri kapsamında bu yıl 4’üncüsü gerçekleştiriliyor. Doğrusu çoğunlukla kaside, ilahi ve şiirlerle yapılan etkinliğe genellikle gençler rağbet gösterip Resulullah’ı hatırlatıyorlar. Bizler İTTİHADUL ULEMA’dan bir heyet Güney Kürdistan’ı ziyaret etmeye geldik. Amacımız buradaki âlimler birliği ve kurumlarını ziyaret etmektir. Süleymaniye’de 3 parti ve 2 derneği ziyaret ettik. Bizler her yıl Diyarbakır’da âlimler buluşmasını gerçekleştiriyoruz. İnşallah bu yılda 10’ncu ayda yine hazırlayacağız. Bu kapsamda ilmi konular ve öğrenciler hakkında nasıl işbirliği yapabiliriz konuları hakkında görüştük. Gelecek günlerde bu ziyaretin Kürdler, Kürd âlimlerinin bir birlerini tanımaları ve beraber hizmet etmeleri için faydalı olacağına inanıyorum. Fakat bu da devamlı olması lazım. Bu adımlar atılıp Kürdlerin, medreselerin ve alimlerin hayatında yerleşmesi lazım. Sadece konuşmak ve ziyaret etmek yeterli değildir. Burada Komel, Bizûtnewe ve Yekgirtû’yu ziyaret ettik.” şeklinde konuştu.

Check Also

2024-2025 Yılı Medrese Kayıtlarımız Başladı

https://youtu.be/6dARMSNeJ54 2023-2024 eğitim öğretim yılı faaliyet döneminin sona yaklaştığı bu günlerde yarıyıl tatili ve sonrasında …