Müslümanlar zalimlere karşı ittifak olmalı

Genel Başkanımız Molla Enver Kılıçarslan, 14 Temmuz 2013 yılında darbeci Sisi tarafından Mısır’da yapılan ve binlerce kişinin şehid olduğu Rabia katliamının 7’nci yıl dönümü münasebetiyle açıklamalarda bulundu.
Konuşmasın başında darbeci Sisi tarafından katledilen Müslümanlara bir kez daha Allah’tan rahmet dileyen Kılıçarslan, dün Mısır zindanlarında vefat eden Müslüman Kardeşler Teşkilatı’nın (İhvan) üst düzey isimlerinden İsam el-Aryan’a ise Allah’tan rahmet, ailesine ve İhvan camiasına başsağlığı dileklerinde bulundu.

Mısır’daki Müslümanların Allah’ın davasını yaşayıp yaymaya çalıştıkları için Sisi tarafından katledildiğini ifade eden Kılıçarslan, “Ölüm muhakkaktır ve hepimiz bir gün öleceğiz. Ama Allah’ın rızası için mücadele verip ölenler cennette, zalimler ise cehennemde olacaklardır. Bizler Mısır’daki kardeşlerimizin Allah rızası için mücadele verdiklerinden dolayı katledildiklerine şahidiz. Seyyid Kutup, Hasan El Benna’nın davası, mücadelesi Allah davasının hakim olmasıydı. Mısır’da hakimiyetin yine Firavunların eline geçeceğini benziyor. Mısır’da Firavunların varlığı bir kaderdir. Geçmişten günümüze kadarki tüm Mısır Firavunları zulümlerine devam etmiş ve maalesef her biri bir öncekilerin ölümünden ders ve ibret almamıştır, almamaktadır.” dedi.

“Zulümler devam ediyor”

Mısır’da Müslümanlara yönelik zulümlerin devam ettiğine dikkat çeken Kılıçarslan, “Mısır’da şu anda Sisi zalimi tarafından ABD’nin emirleriyle zulümler devam etmektedir. Sisi, ABD’ye, siyonist işgalcilere ve Hıristiyanlara itaat edip Allah yolundaki Müslümanları ise şehid etmektedir. Allah, ‘Bir Müslümanı kasten öldürenin yeri ebedi cehennemdir’ buyurmaktadır ve büyük bir azap hazırlamıştır. Peygamberimiz de bu konudaki hadisinde suçsuz bir şekilde bir insanı öldürmenin tüm insanlığı öldürmek gibi olduğunu belirtmiştir. Mısır’da katledilen insanlar Allah’ın dinini en güzel şekilde yaşamak için uğraşırken Sisi, Amerika ve siyonist işgalcilerin, Suud krallarının emirleri doğrultusunda kadın, yaşlı, çocuk 5 binden fazla masum insanı bir günde katletti.” diye konuştu.

“Müslümanlar zalimlere karşı ittifak olmalı”

Müslümanların zalimlere karşı güç birliği oluşturması gerektiğini vurgulayan Kılıçarslan, konuşmasına şöyle devam etti:

“Tabi bu dünya bir imtihan yeridir. Allah insanları imtihan için yaratmıştır. Müslümanlar zalimlere karşı ittifak olmalıdır, güç birliği kurmalı ve onların yüzüne yaptıkları zalimliklerine karşı haykırmalıdır. Ama maalesef sözde İslam ülkeleri olan Mısır, Suudi Arabistan, Suriye, Birleşik Arap Emirliklerinin liderleri zalimdirler ve Amerika, siyonist işgalcilerden daha fazla Müslümanlara zulüm etmektedirler. Bu asrın zalimleri Müslüman memleketinde geçmiş firavunlardan daha fazla zalimliklerini sürüyorlar. Şimdiki firavunlar çocukları, kadınları, ihtiyarları, alimleri öldürmektedirler. Allah’tan dileğimiz bir an önce sonlarının gelmesidir. İnşallah en yakın zamanda helak olurlar. Rabbimden Müslümanlara yardımını göndermesini ve onları zalimlerin zulümden kurtarmasını diliyorum.

Check Also

2024 Kurban Bayramı Mesajı

Hz. İbrahim’den (aleyhisselâm) bize miras kalan ulvi bir ibadet olan ve İslam’ın şiarlarından sayılan Kurban; …