Seydalarımız Mehmet Görmez’in dayısının taziyesine katıldı

Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Şenlik, beraberindeki kalabalık bir heyetle, dün vefat eden eski Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez’in dayısı Fevzi Yılmaz’ın taziyesine katıldı.

Gaziantep’in Nizip ilçesine gelen Şenlik ve beraberindeki heyet, taziyelerin kabul edildiği Çanakçı Mahallesi’ne geçti. Mahalledeki taziye evini ziyaret eden heyeti Görmez’in yakınları karşıladı.

Taziyede hazır bulunamayan Görmez’e telefon üzerinden baş sağlığı dileyen Şenlik, Görmez’in yakınlarına taziyede bulundu. Seydamız Molla Abdulkuddüs Yalçın’ın Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından Seydamız Molla Abdurrahman Ekinci, ölüm hakkında bir sohbet yaptı.

Ölümün kaçınılmaz bir gerçek olduğunu ifade eden Ekinci, asıl ebedi hayatın ahiret hayatı olduğuna dikkat çekerek, tüm insanların ahiret hayatı için hazırlık yapması ve ölüme hazırlıklı olması gerektiğini söyledi.

İnsanların kabir hayatında bu dünyada işledikleri amelleri ile baş başa kalacağına işaret eden Ekinci, bundan dolayı ahret hayatı için salih amellerin işlenmesi gerektiğini belirtti.

Şenlik de her nefsin ölümlü olduğunu, ölüm sonrası ebedi olan ahiret hayatı için insanların bir hazırlık içinde olması gerektiğini belirterek merhuma Allah’tan rahmet ve Görmez ile yakınlarına sabr-ı cemil dileklerinde bulundu.

Check Also

2024 Kurban Bayramı Mesajı

Hz. İbrahim’den (aleyhisselâm) bize miras kalan ulvi bir ibadet olan ve İslam’ın şiarlarından sayılan Kurban; …