2024 Kurban Bayramı Mesajı

Hz. İbrahim’den (aleyhisselâm) bize miras kalan ulvi bir ibadet olan ve İslam’ın şiarlarından sayılan Kurban; samimiyet, teslimiyet ve Allah’a (cc) yakınlaşmaktır.

Yarın Pazar günü Kurban bayramını Allah’ın izniyle idrak edeceğiz. Bu gün sabah namazından sonra getirmeye başladığımız teşrik tekbirlerini bayramın dördüncü günü ikindi namazına kadar devam ettirerek Allah’ı (cc) yüceltecek, hamd ve övgülerde bulunacağız.

Hac ibadetini yerine getiren bütün Müslümanların haclarının kabul olmasını diliyor tıpkı şuan mukaddes topraklarda olduğu gibi ümmetin birlik ve beraberliğini tüm İslam coğrafyalarında görmeyi bizlere nasip etmesini Rabbimizden niyaz ediyoruz.

Kurban, efendimizin terk etmediği sünnetlerinden olmakla beraber Hanefî mezhebine göre vaciptir. İmkânı olan mümin kulların bu ibadeti îfa etmeleri toplum içinde gerek maddi gerekse manevi anlamda ciddi fayda sağlayacaktır. Ahirette azık olacak bu amelin devam ettirilmesi İslam toplumunda yardımlaşma ve dayanışma açısından en güzel örneklerdendir.

Halkımızı, Hz. Âdem’den günümüze kadar mü’minlerin devam ettirdiği, bizler için Rabbimize yakınlaşma vesilesi olan Kurban ibadetini eda etmeye çağırıyoruz.

Arefe günü sabah namazından itibaren başlayıp bayramın son günü ikindi vakti dahil yapılması gereken teşrik tekbirlerini unutmayalım.

Bayramlar, müminler arasında kardeşliğin pekiştirildiği, dargınların barıştığı, sıla-i rahmin yerine getirildiği ve eş-dost akraba ziyaretlerinin yapılmasına vesile olan mübarek günlerdir.

Bu Bayram içimizde burukluk ve hüzün var. Şuanda İslam ümmetinin mevcut hali bizi fazlasıyla üzüyor. Özellikle sekiz aydan fazla bir süredir siyonist terör şebekesinin Gazze’deki kardeşlerimize zalimce saldırıp şehid etmeleri, milyonlarca kardeşimizi yerlerinden ve yurtlarından etmeleri bizi hüzünlendiriyor. Ancak oradaki kardeşlerimizin sabır ve sebatlarını görünce, cesaretleri ve yakini imanlarını müşahede edince, mücadele ve azimlerine şahit olunca Müslümanlar olarak gururlanıyor ve zulme boyun eğmeyen adeta zamanın tüm güçlerini karşılarına alan kardeşlerimiz için en kalbi duygularımızla dua ediyoruz.

Bu vesileyle başta Gazze olmak üzere zulüm altında olan mazlum kardeşlerimizin, mücahitlerimizin, şehid ailelerinin, İslam davası için zindanlarda ve muhaceratta olan yiğitlerin ve ailelerinin, Hac farizasını yerine getiren hacıların, bilumum tüm İslam âleminin bayramını tebrik eder, Bayramın Gazze’ye ve tüm İslam beldelerine zafer, huzur, mutluluk ve esenlikler getirmesini yüce Rabbimizden niyaz ederiz.

Check Also

İttihadul Ulema Şehid Hasan Saklanan İçin Taziye Ziyaretinde Bulundu

İTTİHADUL ULEMA Genel Başkan Yardımcımız Molla Abdurrahman Özekinci ve beraberindeki heyet, Kudüs’te siyonist işgal çetesi …