Amerika’nın Halep’te Camiye Yönelik Düzenlediği Saldırı Üzerine

Önceki gece Halep’te Amerikan savaş uçakları tarafından bir mescide yönelik düzenlenen hava saldırısında onlarca Müslüman kardeşimiz hayatını kaybetti.  

Yeryüzünde olduğu sürece başta müslümanlar olmak üzere bütün insanlık için fitne ve fesat kaynağı olan işgal rejimi Emperyalist Amerika’nın, utanmadan üstlendiği bu saldırının kabul edilebilir hiçbir yanı yoktur. Sivil ve savunmasız mazlum Suriyeli kardeşlerimizin ibadet sırasında hedef alınması, Batılı güçlerin hiçbir şekilde hiçbir barış anlaşmasına aracı olamayacaklarını bir kez daha gözler önüne serdi. 

Kendi çıkarı adına İslam dünyasına kan ve gözyaşı getirmekten başka hiçbir amaç gütmeyen Amerika’nın üstelenmiş olduğu bu saldırı daha önceki saldırıları kendisinin tertip etmediği anlamına gelmemektedir. Bilakis Suriye’de, hiç başlamamasını ya da artık son bulmasını temenni ettiğimiz bu savaşın önündeki en büyük engel Amerika’dır. 

Âlimler ve Medreseler Birliği olarak son cami saldırısında hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet diler, biran önce bütün islam coğrafyasını hüzne boğan bu savaşın son bulmasını temenni ederiz.

Allah’u Teâlâ topraklarımız üzerinde hesabı bulunan mel’un emperyalistleri, kendi hesabıyla engellesin! Dünya ve ahirette onları züntikam adıyla kahru perişan etsin!

Âlimler ve Medreseler Birliği

Check Also

Dr. Abdulkadir Turan: İslam Birliğinden Korktukları İçin Kürt Ulemanın Yeniden Güçlenmesini İstemiyorlar

Dr. Abdulkadir Turan, İbrahim bin Hasan el-Gorani gibi Kürt ulemanın geçmişte çok büyük İslami hizmetlerde bulunduğuna dikkat çekerek, "Nasıl ki İslam birliği yok edilmeye çalışılıyorsa Kürt ulema kimliği de öyle yok edilmek isteniyor.  İslam birliğinden korktukları için Kürt ulemanın yeniden güçlenmesini istemiyorlar." dedi.