Birliğimizden Diyarbakır Kutlu Doğum Etkinliğine Katılım Çağrısı

Âlimler ve Medreseler Birliği (İttihad’ul Ulema) olarak, 30 Nisan Pazar günü Newroz Miting alanında Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından yapılacak olan “Hak ve Adalet Rehberi Hz. Muhammed” temalı Kutlu Doğum etkinliğine destek vererek, etkinliğin ümmetin vahdetine ve aralarındaki ihtilafların son bulmasına vesile olmasını temenni ediyoruz.
Genel Sekreterimiz Molla Muhammed Özer, yaptığı açıklamayla tüm üye ve gönüllülerimize kutlu doğuma katılım çağrısında bulundu.
Genel Sekreterimiz Molla Muhammed Özer, Peygamber Sevdalıları Platformunun öncülüğüyle bir araya gelen sivil toplum kuruluşlarının her sene düzenli olarak birçok il ve ilçe de tertip ettiği Kutlu Doğum etkinliklerinin bu yıl yine coşku ve bereketiyle İslam ümmetine umut olmuştur.

Mart ayının sonlarına doğru başlayan Mayıs ayının ilk haftasına kadar devam eden bu muhteşem etkinliklerin en dikkat çekeni geçtiğimiz Pazar günü Batman’da gerçekleştirildiğini hatırlatan Genel Sekreterimiz Molla Muhammed Özer, bu pazar günü ise bir benzerinin hatta daha kalabalığının Diyarbakır Newroz alanında yapılmasının beklendiğini ifade etti.
Her sene bir önceki yıllara nispeten daha çok merkezde, daha fazla ihtişamla düzenlenen Kutlu Doğum etkinliklerinin halkın olmazsa olmazlarından olduğunu söyleyen  Genel Sekreterimiz Molla Muhammed Özer, konuşmasına şöyle devam etti:
“Gazete manşetleri, köşe yazıları ve internet siteleri Efendimiz (aleyhissalatu vesselam)’a muhabbeti artıran bu etkinliklerin önüne geçemez artık. Âlimler ve Medreseler Birliği olarak temenni ederiz ki; bu etkinlikler ümmetin vahdetine ve aralarındaki ihtilafların son bulmasına vesile olsun. Müslümanlar olarak her zamankinden daha fazla şu an Peygamberimize ihtiyaç duymaktayız. O’nu her zamankinden daha fazla şimdi sahiplenmeliyiz.”
Genel Sekreterimiz Molla Muhammed Özer, son olarak Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından organize edilen etkinliklere, özellikle de bu Pazar günü Diyarbakır’da yapılacak olan dev mitinge Müslüman halkının, genciyle, yaşlısıyla, kadınıyla, erkeğiyle, çocuğuyla ve yetişkiniyle iştirak etmesini beklediklerini belirtti.

Check Also

2024-2025 Yılı Medrese Kayıtlarımız Başladı

2023-2024 eğitim öğretim yılı faaliyet döneminin sona yaklaştığı bu günlerde yarıyıl tatili ve sonrasında eğitimlerini …