Dünya Kudüs Haftası Dolayısıyla Medresemizin Yaptığı Basın Açıklaması

Açıklamanın Tam Metni:

Hilafetin yıkılmasından sonra, Müslümanlar açısından ikinci en büyük musibet hiç süphesiz İslam’ın ilk kıblesi olan Kudüs’ün işgali ve esareti olmuştur. İşgal altında bulunan İslam’ın kutsal beldesi Kudüs, Müslümanlar açısından akidev-i bir mesele ve bir onur  davasıdır.

Bizler, Âlimler ve Medreseler birliği olarak, Kudüs’ün esaretini, tüm İslam beldelerinin esareti ve işgali olarak görmekteyiz.  Kudüs’ün esareti bitmedikçe İslam ümmetinin özgürlüğünden bahsedilemeyeceğine inanıyoruz. Mirac’ın mekanı olan Kudüs’ün bağrında kurulan işgalci siyonist çeteyi yok etmek ve Kudüs’ü özgürleştirmek tüm Müslümanların ortak davası olduğuna inanıyoruz.

Bu yıl ilan edilen Dünya Kudüs haftası, bizim açımızdan dirilme ve Kudüs davası için kalbi atan tüm Müslümanlarla dayanışma vesilesidir. İslam’ın azgın ve küstah düşmanlarına karşı bileklerimizi birleştirip Kudüs’ümüzle kucaklaşma haftasıdır. Kudüs haftası, İslam’ın kutsal ve mukaddes kıldığı topraklar üzerinde hiçbir gayri meşru yapının duramayacağını, Siyonistlerin necis çizmeleri altında çiğnenmesine göz yumulmayacağını haykırmanın haftasıdır!

Kudüs fatihi ceddimiz Selahaddin-i Eyyubi’nin ruhu ve şuuruyla, yeniden Kudüs muhafızları ordusu kurulmalı, Müslümanlar, Kudüs davası etrafında birleşmelidirler.

Müslümanların, kendi aralarındaki gereksiz çekişme ve ihtilaflı meseleleri bir kenara bırakarak, asıl gündemleri olan Kudüs davasına odaklanmaları gerekmektedir. Müslümanlar, Dağınıklığın İslam’ın azgın ve işgalci düşmanlarına güç verdiğinin şuuruna varmalıdırlar.  Tüm güçlerini, vakit ve enerjilerini, Özgürlüğün nişanesi, İzzet ve şeref sancağı olan Kudüs’ü özgürleştirmek için seferber etmelidirler.

Âlimler ve medreseler birliği olarak, tüm imkânlarımızla Kudüs davasının yanında olduğumuzu, desteklediğimizi ve Kudüs’ün özgürlüğü için her türlü bedeli ödemeye hazır olduğumuzu ilan ediyoruz.

 Aynı şekilde, Tüm Müslümanları Kudüs davasına sahip çıkmaya, Kudüs’ün özgürlüğü için yapılan direniş ve gayretlere destek vermeye davet ediyoruz. Daha fazla güç ve zaman kaybetmeden, bir an önce somut ve sonuç getirici adımların atılması gerektiğini hatırlatıyoruz.

Âlimler ve Medreseler Birliği – İTTİHADUL ULEMA

Check Also

2024-2025 Yılı Medrese Kayıtlarımız Başladı

https://youtu.be/6dARMSNeJ54 2023-2024 eğitim öğretim yılı faaliyet döneminin sona yaklaştığı bu günlerde yarıyıl tatili ve sonrasında …