KADİR GECESİ MESAJI

Kadir gecesi münasebetiyle birliğimiz tarafından mesaj yayınlandı.

Açıklamanın tam metni;

““Şüphesiz, biz onu (Kur’an’ı) Kadir gecesinde indirdik. Kadir gecesinin ne olduğunu sen ne bileceksin! Kadir gecesi bin aydan daha hayırlıdır. Melekler ve Ruh (Cebrail) o gecede, Rablerinin izniyle her türlü iş için iner de iner. O gece, tan yerinin ağarmasına kadar bir esenliktir.” (Kadir Suresi 1-5)

Kaiatın yaratıcısı ve sahibinin insanlığın dünya ve ahiret selameti için gönderdiği Kur’an-ı Hakim, ramazan ayında rabbimizin lutfuyla inzal edilmiştir. Bin aydan hayırlı olan kadir gecesine bu kıymeti veren Kelamullah’ın bizzat kendi değeri takdir edilemeyecek derecededir. Zira rahmeti ile herşeyi kuşatan Allah (c.c) Kur’an’ı insanlığa adalet, barış, esenlik ve güzel ahlak getirmesi için göndermiştir.

Allah Kur’an’a gönlünü açan ve onu klavuz edineni yüceltir, Kur’an’dan yüz çeviren ve ona arkasını döneni ise alçaltır.

Bu Kadir gecesinde müslümanları imanını yenilemesine ve pekiştirmesine, ehli inkarı da Kur’an’ın yüce mesajına kulak vermesine davet ediyoruz.

Bu münasebetle bütün ehl-i imanın kadir gecesini tebrik ediyor, bu gecenin sevgi, kardeşlik ve ümmet bilincine, işgal altında bulunan Mescid-i Aksamızın  kurtuluşuna ve Allah’ın habli olan Kur’an’a bütün müslümanların yapışmasına vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan diliyoruz.”

Check Also

Kur’an’a Yapılan Saldırılar Haçlıların İslam’a Savaşının Bir Devamıdır

İTTİHADUL ULEMA Genel Başkan Yardımcımız Molla Beşir Şimşek, Diyarbakır'daki Kur'an'a Saygı Mitinginde yaptığı konuşmada, "Haçlı seferleriyle bize hükmetmeye çalıştılar ancak rehberlerimiz onlara boyun eğmedi ve ümmeti onlara teslim etmedi. Bugün Kur'an'ı yakmalar da Haçlıların İslam'a ve Müslümanlara karşı savaşının bir devamıdır." dedi.