Molla Ahmed Koği’nin Eşi Fadile Yalçın’ın Vefatı

“İnna Lillah ve İnna İleyhi Raciun”

Kürdistan medreselerin ender Âlimlerinden biri olan merhum Melâ Ahmedê Koği’nin muhtereme hanımı Fadile Yalçın’ın vefat haberini büyük bir üzüntü ile öğrenmiş bulunduk. Geçirdiği rahatsızlık nedeniyle yaklaşık üç aydır hastanede elim sancı ve rahatsızlıklara maruz kalan Yalçın’ın vefatı ilim camiamızı derinden etkiledi.

İslam’a ve Müslümanlara hizmet etme konusunda merhum eşini aratmayacak derecede fedakârlığıyla tanınan merhumenin ömrü çile ve eziyetlerle geçti. Özellikle İslam düşmanı Kemalist rejimin 2000’li yıllarda Müslümanlara uyguladığı baskılar neticesinde evlatlarından senelerce ayrı kaldı. Bölgede İslami hassasiyetlerinden dolayı zindan hayatı yaşayan, işkence gören, şehit edilenMüslümanları kendi öz evlatlarından ayrı tutmadı. Onların dertleri dert sıkıntılarını sıkıntı bildi. Çocukları, babalarının ilim mirasına sahip çıkıp devam ettirsin diye çalışıp çabaladı.

Bu vesileyle Âlimler ve Medreseler Birliği olarak değerli annemiz Fadile Yalçın’a Allah’tan rahmet diler, bereketli ömrünce çekmiş olduğu kederlerin kendisi için sevaba inkılap etmesini yüze Allah’tan temenni ederiz. Üyelerimiz Melâ Abdulküdüs, Melâ Abdussamed ve Melâ Mehdi olmak üzere tüm yakınlarına ve ilim camiamıza başsağlığı dileriz.

 Alimler ve Medreseler Birliği 

Check Also

MESCİDİ AKSA’daki Son Saldırılar Üzerine Basın Açıklaması

Selahaddin-i Eyyubi’nin torunları olarak, İslam’ın kutsal beldesi Kudüs’e ceddimizin bakışıyla, aynı ruhla; aynı şuurla Kudüs’ü sahipleniyor ve Müslümanların bu dava etrafında birleşmesi gerektiğini tekraren vurguluyoruz.