Şeyh Munir Ğadban’ın Vefatı Üzerine

“İnna Lillah ve İnna İleyhi Raciûn”
1942 yılında Suriye’nin başkenti Şam’ın Tel ilçesinde dünyaya gelen Münir Muhammed Gadbanın uzun zamandır tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetmiş olması, Alimler Cemiyeti adında bizleri derinden üzmüştür. 
Birçok alanda yayınlanmış kitabı olan  Münir Gadban`ın, Fıkhu`s-Sire, İslam`da Siyasi Antlaşma, Nebevi Hareket Metodu, Resulullah`ın Hayatı ve Metodu, gibi çok sayıda kitabı Türkçeye çevrilmiş, özellikle “Nebevi Hareket Metodu” ismiyle Türkçeye kazandırılan kitabı bir çok İslami hareket ve ilim adamın başucu kitaplarından olmuştur.
72 yıllık bereketli ömrünü İslami davet ve ilim çalışmalarıyla geçiren Gadban, 1985 yılında Suriye`deki Müslüman Kardeşleri Teşkilatı`nın lideri oldu.

Uzun yıllardan beridir yasaklı olması münasebetiyle Suudi Arabistan’da yaşayan Münir Muhammed Gadban, Mekke’de tedavi gördüğü hastanede hakkın rahmetine kavuştu.

Bu vesileyle merhuma Allaht’an rahmet diler, bu acı günde ailesine, yakınlarına, dava arkadaşlarına dünyadaki bütün ilim talebelerine ve İslam âlemine sabr-ı cemil niyaz ederiz.

Alimler ve Medreseler Birliği

Check Also

2024-2025 Yılı Medrese Kayıtlarımız Başladı

2023-2024 eğitim öğretim yılı faaliyet döneminin sona yaklaştığı bu günlerde yarıyıl tatili ve sonrasında eğitimlerini …