Tüm Devletler Deprem Bölgelerine Yardım Eli Uzatmalı!

“Müslüman, müslümanın kardeşidir. Ona zulmetmez, haksızlık yapmaz, onu düşmana teslim etmez. Müslüman kardeşinin ihtiyacını gideren kimsenin Allah da ihtiyacını giderir. Kim bir müslümandan bir sıkıntıyı giderirse, Allah Teâlâ o kimsenin kıyamet günündeki sıkıntılarından birini giderir. Kim bir müslümanın ayıp ve kusurunu örterse, Allah Teâlâ da o kimsenin ayıp ve kusurunu örter.” (Buhârî)

Merkez üssü Kahramanmaraş ve Gaziantep olan depremlerin bölgedeki bilançosu saatler geçtikçe daha da ağırlaşıyor…

Türkiye’nin güneyi ve Suriye’nin kuzeyinde depremlerde yakınlarını ve evlerini kaybeden milyonlarca insan olumsuz kış şartlarından dolayı çaresizce insani yardım bekliyor.

Çaresizce bekleyiş içerisinde olan bu kardeşlerimize dünyadaki tüm devletlerin yardım eli uzatması elzemdir.

Bu bağlamda tüm kardeşlerimizi depremden etkilenen bölgelere yiyecek, gıda, kışlık giysi, battaniye, nakdi yardım vb. kalemlerde yardım yapmaları yönünde ACİL çağrıda bulunuyoruz.

Check Also

Molla Muhammed Özer: Gazze’nin Durumu Gözler Önündeyken Yılbaşı Kutlamak İnsani Değildir!

Yılbaşı kutlamalarının İslam'da yerinin olmamasıyla beraber Gazze'de soykırım uygulanırken, İslam beldelerinde eğlence tertip edilmesinin insani olmadığına vurgu yapan Genel Sekreterimiz Molla Muhammed Özer, bu tür organizasyonların iptal edilmesi çağrısında bulundu.