AA: Diyarbakır’da Kuran Kursu Öğrencilerine Belge

Diyarbakır’da Alimler ve Medreseler Birliğine (İTTİHADUL ULEMA) bağlı Kurankurslarında eğitim gören 38 öğrenciye belge verildi.

Birlik binasında düzenlenen tören, Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Birlik Genel Başkanı Enver Kılıçarslan, törende yaptığı konuşmada, İslami alanlarda eğitim gören gençlerin yetişmesinin önemli olduğunu söyledi.

İcazet törenlerine katılan ailelere teşekkür eden Kılıçarslan, “Allah’a şükürler olsun ki memleketimizde böyle merasimler her geçen gün artmaktadır. Bizler, ilim ehli olanlar, alimler her şeyden önce Kuran’a ve peygamberimizin sünnetine sahip çıkmalıyız. Kim ki Kuran’a ve sünnete sahip çıkarsa cennette peygamber ile birlikte olur. Bizler peygamberin dostları olmalıyız. Bizler Allah’ın rızasını kazanmalıyız.” dedi.

Din Görevlileri Birliği (DİN-BİR-DER) Genel Başkanı Muhittin Hamdi Yıldırım da çalışmalarından dolayı birlik yetkililerine teşekkür etti.

Yıldırım, “Kardeşlik köprüsünü kurmaya çalışıyoruz. Bu köprü burada kurulmuş, biz de onlara katılalım. Bu ilimleri öğrenen kardeşlerimizin icazet merasimine gelmekten ve bu kardeşlik köprüsünü kurmaktan çok mutluyuz.” ifadelerini kullandı.

Daha sonra öğrencilere belgeleri verildi.

Törene, HÜDA PAR Genel Başkanı İshak Sağlam ve sivil toplum kuruluşunun temsilcileri ile yurt dışından gelen davetliler katıldı.

Kaynak: AA

Check Also

‘Yılbaşı kutlaması’ ve ‘milli piyango çekilişi’ Müslüman âdeti değil!

'Yılbaşı kutlamaları' ve ‘milli piyangonun' ne İslam'da ne de Müslüman toplumda yerinin olduğunu belirten Üyemiz Molla Abdurrahman İçlek, Müslümanları bu tür kutlama ve haramlardan uzak durmaya çağırdı.