Birliğimiz Alimleri ve Kanaat Önderleri Kudüs İçin Bir Araya Geldi

ABD Başkanı Trump’ın skandal kararına İslam dünyasının tepkileri sürüyor. Kudüs için Elazığ’da bir araya gelen âlim ve kanaat önderi neler yapılabileceği hususunda görüş alışverişinde bulundu.
“Kudüs ile Mesuliyetimiz” temasıyla bir araya gelen âlimlere Birliğimiz Genel Başkanı Kılıçaslan ile Birliğimiz üyelerinden Molla Beşir Şimşek önemli açıklamalarda bulundu.
Toplantıda konuşan Genel Başkanımız Kılıçarslan, âlimlerin gerçek manada görevlerini yapmış olsaydılar ümmetin gençlerinin bu halde olmayacağını aktararak âlimlerin vazifelerine dikkat çekti. Kılıçarslan,  “Bu memlekette yüzbinlerce genç farklı ideolojiler yüzünden İslam’a düşman oldu. Eğer Kur’an’a uysaydılar bu gençler böyle olmazdılar. Âlimler peygamberin varisleridirler biz Kudüs meselesini anlatmakla sorumluyuz. Peygamberimiz bir kötülüğü gördünüz mü elinizle, dilinizle düzeltin yapamıyorsanız kalbiniz buğuz edin diyor. Bizlerde elimizle, dilimizle bir şey yapmadan kalbimizle buğuz etmemiz işe yaramaz. Vahdet olsaydı, ittifak olsaydı Müslümanlar arasında kuvvette olurdu. Bu durumdan âlimler olarak bizlerde sorumluyuz bunun hesabını Allah’a vereceğiz” dedi.

İslam ülkelerinin liderlerini ve aralarındaki gereksiz tartışmalardan dolayı Kudüs’ün işgal altında olduğunu ifade eden Birliğimiz üyelerinden Şimşek ise mezhepsel kavgalardan dolayı bugün Müslümanların Kudüs’e gidip namaz kılamadıklarını belirtti. Şimşek, “Biz birkaç haftalık basın açıklamaları sonrası Kudüs meselesinin unutulmasını istemiyoruz. Bizler Selahaddin’in varisleri olarak Kudüs’ü slogan attıktan yürüyüşler yaptıktan sonra unutamayız” dedi.

Check Also

Medrese Öğrencilerinden Gazze’ye Anlamlı Destek

İTTİHADUL ULEMA olarak Diyarbakır İlim İrfan Medresesinde eğitim gören bayan öğrencilerimiz, “Harçlığımız Gazze’ye” sloganıyla başlattıkları …