“Cinsi sapkınlıklar insan nesline fiili bir saldırıdır”

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın, Cuma hutbesinde zina ve cinsel sapkınlığın haram olduğu açıklamasından dolayı İHD ve bazı baroların açmış oldukları davaların ardından Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’a bir destekte Genel Sekreterimiz Molla muhammed ÖZER’den geldi.

Yapılan açıklamaların, şahsi olmaktan öte Allah’ın hükümlerini içerdiğini belirten Genel Sekreterimiz Molla Muhammed Özer, bu tür sapkın fikir ve eylemlerin sonucunun İslam tarihinde mevcut olduğunu hatırlattı.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’ın Cuma hutbesinde eşcinsellik gibi sapkın fikirlerin haram olduğuna ilişkin yaptığı açıklamaları desteklediklerini ifade eden Özer, “Diyanet İşleri Başkanı Cuma hutbesinde; zina, eşcinsel ve ahlak dışı bütün hareketlerin, fiillerin İslam dışı olduğu ve lanetlemeyi gerektiren bir durum olduğu açıklamasını yapmıştı. Başkan bu ayetleri açıklarken, kendi görüşünü değil, Kur’an-ı Kerim ayetlerini söyledi. Bu da olması gereken bir açıklamaydı.” dedi.

“Kur’an ayetleri üzerinden mahkemelerde suç duyurunda bulunulması kabul edilemez”

Özer, “İslam tarihine baktığımız zaman bu tür fiillerde bulunan kavimlerin helak olduğunu, Allah-u Teâlâ’nın yeri ters çevirdiğini, üstlerine taş yağdırdığını Kur’an-ı Kerim’den biliyoruz. Diyanet İşleri Başkanın açıklamış olduğu hutbe sonuna kadar haklıdır ve gecikmiş olan bir açıklamadır.” ifadelerini kullandı.

Kur’an’ın ayetleri üzerinden mahkemelerde suç duyurunda bulunulmasının kabul edilemez olduğunu söyleyen Özer, “İnsan Hakları Derneği ve baroların bu konu hakkında mahkemeye suç duyurusunda bulunması ve kınaması bu tür filleri topluma meşruiyet gösterme çabası içerisinde hareketler olarak görüyoruz. Müslümanlarında bunu kabul etmemesi gerekir.” şeklinde konuştu.

“Eşcinsellik Avrupa tarafından desteklenen küresel bir saldırıdır”

Bu tür cinsi sapkınlıkların terörden daha tehlikeli olduğunun altını çizen Özer, “Bu tür şeyler Avrupa tarafından destekleniyor ve Müslümanlara, toplumlara, nesillere karşı küresel bir saldırıdır. Bu tür hareketlerin terör örgütü olarak kabul edilmesi gerekir. Çünkü insan nesline fiili bir saldırıdır.” diye belirtti.

Müslüman toplumların, bu tür fiilleri meşrulaştırma çabalarını kabul etmemeleri gerektiğini belirten Özer, “Müslümanların bu duruma karşı çıkması gerekir. Bu cinsel sapıklığın önünü açan yasaların acilen kaldırılması gerekir. Zira bu sapıklar, bazı yasalara dayanarak dernekler açmışlar. Bu da kabul edilecek bir durum değildir.” dedi.

Check Also

2024-2025 Yılı Medrese Kayıtlarımız Başladı

https://youtu.be/6dARMSNeJ54 2023-2024 eğitim öğretim yılı faaliyet döneminin sona yaklaştığı bu günlerde yarıyıl tatili ve sonrasında …