İslam adı kullanılarak düzenlenen gayri İslami faaliyetler derhal iptal edilmeli!

Genel Başkan Yardımcımız Molla Beşir Şimşek, Konya’da düzenlenen “5. İslami Dayanışma Oyunları'”na tepki göstererek düzenlenen etkinliğin İslam ile uzaktan yakından alakasının olmadığını söyledi.

Türkiye’nin ev sahipliğinde, 56 ülkeden 4 bin 200 sporcunun katıldığı, “5. İslami Dayanışma Oyunları”nın İslam ile alakası olmadığını belirten Şimşek, aksine İslam kavramının içinin boşaltılmış hali olarak vebal altına girildiğini ifade etti.

9-18 Ağustos tarihleri arasında Konya’da gerçekleşecek Sözde “İslami Dayanışma” ismi verilen programın, Batı’nın batıl, sapık ve haram hayat tarzlarının Müslümanlara sevdirilmesi ve Müslümanların buna alıştırılmasının bir proje olduğunun altını çizen Şimşek, “Bu programın İslami olduğuna kim karar verdi?” sorusunu yöneltti.

“Bu iş için İslam adının kullanılması ve Konya’nın seçilmesi İslam’a ve Müslümanlara büyük bir hakarettir”

“Müslümanların dayanışması, İslami değerler ölçüsünde birbirimizle kenetlenerek mümkündür.” diyen Şimşek, İslam adı altında düzenlenen, İslam dışı bu programın en kısa sürede iptal edilmesi gerektiğini söyledi.

Şimşek, “Son günlerde Konya şehrinde düzenlenen spor etkinlikleri var. Buna da ‘İslami Dayanışma Oyunları’ olarak adlandırmışlardır. Oysa bunun içerisine baktığımız zaman A dan Z’ye bütünüyle gayri İslami organizasyondan oluşuyor. Her ne hikmetse isminin İslami olarak nitelendirilmesi ve yer olarak hususen Konya gibi mütedeyyin bir memleketin seçilmesi İslam’a ve Müslümanlara büyük bir hakarettir.” dedi.

“Bu programın İslami olduğuna kim karar verdi?”

Konya’da düzenlenen “İslami Dayanışma Oyunları”nın, planlı ve projeli bir yozlaştırma projesi olarak yürütüldüğünün altını çizen Şimşek, şöyle konuştu:

İçeriğine baktığımız zaman her türlü gayri İslami etkinliğin yer aldığı bir organizasyon. Organizasyonda yarı çıplak bayan sporcuların yer alması, karma olmaları ve programın ‘İslami’ olarak nitelendirmesi İslam’a büyük bir hakaret ve saygısızlıktır. Bu organizasyona imza atan ve bunun fikir babalığını yapanlar acaba kimlerdir? Bunun perde arkasının araştırılması lazım. Bunun İslam’a uygun olup olmadığı İslam alimlerine soruldu mu? Ya da bu organizasyona ‘İslam’ isminin verilmesinin doğru olup olmadığı Diyanet İşleri Başkanlığından soruldu mu? Bu programın İslami olduğuna kim karar verdi?
“İslam alemine ve Müslümanlara büyük bir saygısızlık”

Şimşek, “Hiçbir İslam alimi, hiçbir İslami camiadan böyle bir izin alınmaksızın özellikle kötülüklerden oluşan organizasyonlara ‘İslami Dayanışma’ isminin verilmesi büyük bir saygısızlıktır. Bir an önce bundan vazgeçilmesi lazımdır. Bu etkinliler bütünüyle Batı’nın; batıl fikirlerinin, hayat tarzlarının Müslümanlara dayatılmasıdır. Ve bu, maalesef ‘İslami Dayanışma’ ismi verilerek, Batı’nın batıl, sapık ve haram hayat tarzlarının Müslümanlara sevdirilmesi ve Müslümanların buna alıştırılması projesidir.” ifadelerini kullandı.

“İslami Dayanışma’ adı altında İslam’a hakaret edilerek organize edilmesi büyük bir talihsizliktir”

Bu tür organizasyonların bir proje olduğunu ve bununla İslam kavramının içini boşaltılmak istendiğinin altını çizen Şimşek, “Müslümanların yavaş yavaş İslamsız bir hayata alıştırılmasıdır. Bu büyük ve tehlikeli bir projedir. Müslümanların buna karşı çok uyanık olması gerekir. İslam alimlerinin, kanaat önderlerinin ve bütün Müslümanların bırakın buna iştirak etmesini, çok büyük bir sesle karşı durması gerekirdi. Böyle haramlar içeren faaliyetlere ‘İslami Dayanışma’ adının verilmesinin İslam’a aykırı olduğunu ve İslam’a hakaret olduğunu dile getirmeleri ve bunu engellemeleri lazım. Özellikle Müslüman Konya halkının buna tepki vermesini bekliyordum. Dindar bir memleket ve ilimizde İslam dışı bir organizasyonun ‘İslami Dayanışma’ adı altında İslam’a hakaret edilerek organize edilmesi büyük bir talihsizliktir. Yapılan bütün gayri İslami etkinliklerden Rabbim hepimizi muhafaza etsin.” dedi.

“Müslümanlar haramlarla dayanışma içerisine giremezler”

İslam adı altında düzenlenen, İslam dışı bütün organizasyonlara her şeyleriyle karşı çıktıklarını ifade eden Şimşek, son olarak şunları söyledi:

“18 Ağustos’a kadar süreceği söylenilen programlara bir an önce son verilmelidir. Ve İslam’a yapılan bu hakaretlerden vazgeçilmelidir. Şayet İslam dayanışması istiyorsanız bugün bütün İslam alemi kan ağlıyor. Bu Müslüman kardeşlerimize yardım organizasyonları düzenleyerek Müslümanların birlikteliğini sağlayabilirsiniz. Haramlarla Müslümanlar dayanışma içerisine girmezler. Müslümanların dayanışması, İslami değerler ölçüsünde birbirleriyle kenetlenmesiyle mümkündür.”

Check Also

Medrese Öğrencilerinden Gazze’ye Anlamlı Destek

İTTİHADUL ULEMA olarak Diyarbakır İlim İrfan Medresesinde eğitim gören bayan öğrencilerimiz, “Harçlığımız Gazze’ye” sloganıyla başlattıkları …