Genel Başkan Yardımcımız Şimşek: “Üç aylar manevi bir kampanyadır”

İbadetlerin zirveye ulaştığı ve İslam ümmetinin heyecanla beklediği, Recep, Şaban ve Ramazan aylarını içinde barındıran mübarek “üç aylar” yarın başlıyor.

Üç aylar dolayısıyla açıklamalarda bulunan Genel Başkan Yardımcımız Molla Beşir Şimşek, Allah’ın rahmeti ve bereketinin tüm âlemleri kapladığı ve şeytanların zincire vurulduğu bu aylardan Müslümanların en güzel şekilde istifade etmesi gerektiğini söyledi.

Üç ayların büyük bir fırsat olduğuna işaret eden Şimşek, Müslümanlara önemli tavsiyelerde bulundu.

Bu ayların büyük bir kampanyanın bir başlangıcı olarak görülmesi gerektiğini söyleyen Şimşek, “Mübarek üç ayların içine girdik. Allah’a şükredelim. Çünkü bu büyük bir fırsattır. Herkese, her zaman nasip olacak bir fırsat değildir. Dolayısıyla bize bunu nasip ettiği için Allah’a şükretmemiz, hamd etmemiz lazım. Tabi üç aylar; Recep, Şaban ve Ramazan aylarından ibarettir. Mübarek aylardır. Haram aylardan kabul edilen bir zaman dilimidir. Dolayısıyla Hazreti Peygamberin ümmeti için, hepimiz için bir taraftan büyük bir kampanyanın başlangıcıdır tabir-i caizse. Büyük bir kâr kampanyası… Nasıl ki alışveriş merkezleri ve benzeri kuruluşlar büyük kampanyalar ilan ediyor ve insanlar ondan istifade etmek için kuyruğa giriyorsa bu üç aylar da büyük bir kampanyadır. Manevi bir kampanyadır.” dedi.

“Üç aylar aynı zamanda arınmanın fırsatıdır”

Üç aylarda yapılan ibadetlerin sevabının çok olduğunu vurgulayan Şimşek, “Üç aylar az emekle büyük kârların elde edildiği bir zaman dilimidir. Çünkü bu aylarda yapılan dualar, okunan Kur’an-ı Kerim’ler, yapılan ibadetler diğer aylara oranla çok çok daha bereketli ve feyizlidir. Mübarek üç aylar aynı zamanda arınmanın fırsatıdır. Tövbenin kabul edildiği, günahların affedildiği, yapılan yakarışların, yalvarışların Allah katında her zamankinden çok daha fazla makbul olduğu zaman dilimleridir. O yüzden bizlerin ümmet olarak bu mübarek ayları çok iyi değerlendirmemiz lazım.” diye konuştu.

“Mübarek ayların feyzinden istifade etmek için program yapılmalı”

Mübarek üç ayları en güzel şekilde değerlendirmenin yollarının aranması gerektiğini belirten Şimşek, şunları söyledi:

“İyi bir programla üç aylara hazırlık yapmamız gerekir. Hangi zamanda ne tür bir ibadet yapacağımızı, bu mübarek ayların faziletinden, bereketinden, feyzinden nasıl istifade edebileceğimizin hesabını yapmamız gerekir. Ancak böyle üç aylardan çok fazla istifade edebiliriz. Tüm Müslümanlara tavsiyemiz, bir an önce bu mübarek ayların feyzinden istifade etmenin programını yapsınlar. Çünkü Recep ve Şaban’ın hemen akabinde mübarek Ramazan Ayı gelir. Önceki iki ay Ramazan için bir antrenman ayıdır. Öncesinden tutulan oruçlar, yapılan ibadetler bir nevi temizlenmiş bir şekilde Ramazan Ayına girmenin de hazırlığı olacaktır. Bunun için gayret göstermemiz lazım. Bu mübarek aylar Ümmeti Muhammed’in huzuru, barışı için nasip olsun inşallah.”

Check Also

2024-2025 Yılı Medrese Kayıtlarımız Başladı

https://youtu.be/6dARMSNeJ54 2023-2024 eğitim öğretim yılı faaliyet döneminin sona yaklaştığı bu günlerde yarıyıl tatili ve sonrasında …