“Kudüs Bizimdir” mitingine destek çağrısı

İşgalci ABD ve siyonist terör rejiminin 28 Ocak Salı günü dünya kamuoyuna duyurdukları ihanet planı için tepkiler artarak büyüyor. 

Üyemiz Molla Remzi Uçar, işgalci ABD ve onun ortağı siyonist terör rejiminin şer planını hiçbir şekilde kabul etmediklerini belirterek bütün Müslümanların da bu duruma tepki göstermeleri gerektiğini söyledi.

Uçar, Âlimler ve Medreseler Birliği olarak, Peygamber Sevdalıları ve Mustazaflar Cemiyeti tarafından Diyarbakır İstasyon Meydanı’nda 9 Şubat Pazar günü saat 13.30’da düzenlenecek “Kudüs Bizimdir” mitingine destek verdiklerini belirterek, Diyarbakırlı bütün kardeşlerimizin de bu büyük mitinge katılım göstermesini istedi.

“İhanet planını hiçbir şekilde kabul etmiyoruz”

İşgalci ABD’nin şer planını hiçbir şekilde kabul etmediklerini söyleyen Uçar, “İşgalci ABD’nin geçtiğimiz hafta dünya Müslümanlarını hiçe sayarak, Allah-u Teâlâ’nın mübarek kıldığı Kudüs’le ilgili ihanet planını dünyaya ilan etti. Başta Filistin halkı olmak üzere tüm Müslümanlar için tehlike arz eden sözde barış; özde işgal, kan, gözyaşı ve ihanet planını hiçbir şekilde kabul etmediğimizi belirtmek isteriz. Bu projeye karşı her Müslümanın bu şuur içerisinde olması ve gücü nispetince karşı bir tavır içerisinde bulunması şer’i bir sorumluluktur.” dedi.

İslam ülkeleri liderlerini sorumluluklarını yerine getirmeye davet eden Molla Remzi Uçar, “Müslüman halklar olarak işgal güçlerine karşı bedenimizle de mücadele etmeye hazırız. Ancak bizleri yönetenleri harekete geçmeye; direkt veya dolaylı yoldan Filistin ve Kudüs direnişine zarar veren tüm ilişkilerini kesmeye çağırıyoruz.” şeklinde konuştu.

“Kudüs mitingi için tüm kardeşlerimizin hassasiyet sahibi olması gerekir”

Pazar günü Kudüs için Diyarbakır’da düzenlenecek büyük mitinge bütün Müslümanların katılması gerektiğini söyleyen Uçar, “Bu bağlamda ihanet planına karşı Türkiye genelinde düzenlenecek miting ve basın açıklamalarına iştirak sağlanması adına tüm kardeşlerimizin hassasiyet sahibi olması gerekir. Yine Peygamber Sevdalıları Vakfı ile Mustazaflar Cemiyet’inin önümüzdeki pazar günü Diyarbakır İstasyon Meydanında düzenleyeceği “Kudüs Bizimdir” mitingine başta Diyarbakır halkı olmak üzere çevre il ve ilçelerde bulunan kardeşlerimizin yoğun katılım sağlaması için çağrıda bulunuyoruz.” ifadelerini kullandı.

https://www.youtube.com/watch?v=eVGVO5Lnr6c

Check Also

Medrese Öğrencilerinden Gazze’ye Anlamlı Destek

İTTİHADUL ULEMA olarak Diyarbakır İlim İrfan Medresesinde eğitim gören bayan öğrencilerimiz, “Harçlığımız Gazze’ye” sloganıyla başlattıkları …