Süleymaniye’de İmam Hazım Sıddık Ali’ye Düzenlenen Suikast Üzerine

İnna Lillah ve İnna İleyhi Raciun 

Süleymaniye er Rahman cami imamı ve hatibi Hazım Sıddık Ali, 7 Temmuz 2017 Cuma namazı çıkışı uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti. 

Güney Kürdistan’da yaptığı islami hizmetlerle bilinen Kürdistan İslami Topluluğunun (Komel) ulema heyetinden olan Sıddık Ali, çevresinde sevilen ve hürmet gören âlimler arasındaydı.

Ahmedî Dêri olarak da bilinen Sıddık Ali’ye yönelik düzenlenen suikast, bizlere daha önce uğradığı silahlı saldırı sonucu şehit edilen Kürdistan İslami Birlik Partisi (YEKGİRTU) kurucularından İmam Hoşyar İsmail’i hatırlattı.

Saldırıyı tertip edenlerle ilgili belirsizlik hâlâ devam ederken söz konusu bu vb. suikast girişimlerinin önünün alınması için gerek Kürdistan yönetiminin hukuki ve cezai girişimleri gerekse başta islam âlimleri olmak üzere gecikmeksizin uluslararası tepkilerin verilmesi icap eder. 

Âlimler ve Medreseler Birliği olarak Hazım Sıddık Ali’ye Allah’tan rahmet, başta Komela İslami olmak üzere aile efradına, dava arkadaşlarına ve Kürdistan ulemasına başsağlığı dileriz. Temenni ederiz ki halkımız üzerinde şer ve kargaşa planları yapan ulusal ve yerli islam düşmanı işbirlikçiler muvaffak olmasın, Allah’u Teâla bizleri bu tür yapıların şerrinden muhafaza etsin.

Âlimler ve Medreseler Birliği

Check Also

İ’tikaf Sünneti İhya Edilmeli

Günümüzde unutulmaya yüz tutmuş sünnetler arasında yer alan itikâf sünnetinin mutlaka ihya edilmesi gerektiğini belirten …