Molla Enver’den Önemli Katar ve Karadavi Açıklaması!

Skandal olarak nitelendirilen karara tepki gösteren Genel Başkanımız Enver Kılıçarslan, Yusuf el-Karadavi’nin bu asırda İslam ümmeti tarafından üstat, müçtehit ve fetva mercilerinden kabul edildiğini söyleyerek, herkesin büyük bir âlim olarak kabul ettiği zatın terörist ilan edilmesinin “Yahudi ve Hristiyan işi bir plan” olduğunu belirtti.

Muttaki ve dindar olup tağutlara, İsrail’e, Yahudilere, Hristiyanlara ve zalimlere karşı fetva veren birini terörist ilan edenlerin ancak Yahudi ve Hristiyan olabileceğine dikkat çeken Kılıçarslan, İslam âleminin Karadavi’ye sahip çıkmasının farz olduğunu belirtti.

“Yusuf el-Karadavi’ye terörist diyenler Yahudi ve Hristiyanlara hizmet ediyorlar”

Karadavi ve beraberindeki âlimlerin Amerika, İngiltere, İsrail ve Fransa’ya boyun eğmedikleri için baskılara maruz kaldıklarına dikkat çeken Kılıçarslan, “Amerika kendi baskı yapmaz, bazı âlimleri, bazı kral ve meliklerin eliyle baskı altına almaya çalışır. Katar, böyle hicret eden birçok şahsiyeti barındırmıştır. Maalesef, Katar’ın onlara sahip çıkmaması için Katar’ı terörist ilan etmişlerdir. Bu Yahudiliktir, Hristiyanlıktır. Yusuf el-Karadavi ve arkadaşları aleyhinde böyle iddialarda bulunanlar, Yahudi ve Hristiyanların emriyle bu işi yapıyorlar, onlara hizmet ediyorlar.” dedi.

Kur’an-ı Kerim’de Yahudi ve Hristiyanların dost ve yönetici olarak kabul edilmemesi gerektiğinin yer aldığını hatırlatan Kılıçarslan, “Kur’an’da ‘Her kim sizden Yahudi ve Hristiyanları dost, emir, reis edinirse onlardan olur’ ayeti yer alıyor. Amerika, Suudi Arabistan’ın 750 milyar dolarına el koydu. Buna ‘çıt’ demiyorlar. Bir de üstüne Suudi Arabistan’a gelerek 400 milyar dolarlık silah sattılar onlara. Yusuf el-Karadavi’yi terörist ilan edenler Amerika, İngiltere ve İsrail’in emriyle bunu yapıyor. Kim bunlara itaat ederse, Kur’an-ı Kerim’in nassıyla onlardan olur. Her insan, kıyamet gününde dostuyla beraber haşrolunur.” şeklinde konuştu.

“Kim zalime direniyorsa hemen terörist ilan ederler”

Amerika’nın dünyada Müslümanlara en çok düşmanlık eden güç olduğunu söyleyen Kılıçarslan, “Mısır’da askeri bir darbe oldu. Binlerce masum insan katledildi, binlercesi zindanlara atıldı. Birleşmiş Milletler, Amerika ve Suudi Arabistan bu zalime ses etmediler. Kim Müslümanlara zulüm ederse bu onların yanında meşrudur. Kim küfre, zulme, Hristiyanlara, komünistlere karşı en ufak bir ses çıkarırsa, onların yaptıklarına direnirse hemen terörist ilan ederler. Tabi birçok alametler ve müjdeler vardır, bu asır için. Allah, onları rezil ve rüsva edecektir. Onlara maşalık yapanları da rezil edecektir. Allah’ın izniyle Yusuf el-Karadavi aziz olur. Bütün İslam âleminin Karadavi’ye sahip çıkması ve onu desteklemesi vaciptir, farzdır.” ifadelerini kullandı.

“Karadavi’yi terörist ilan edenler satılmıştır”

Âlimlerin peygamber varisi olduğunu söyleyen Kılıçarslan, “Peygamber efendimiz, âlimlerin peygamber varisleri olduğunu söylüyor. Bugün Yusuf el-Karadavi de büyük varislerdendir. Çünkü en çok Resulullah’ın yolunu takip eden ve zalimlere karşı sesini yükselten Karadavi’dir. Karadavi’yi terörist ilan edenler satılmıştır.” diye konuştu.

Check Also

Ramazan Bayramı mesajı

“Tüm noksan sıfatlardan münezzeh olan Allah’a (celle celâluhu) hamd eder, insanlığın kurtuluş rehberi Hazreti Muhammed …