Talebelerimiz İslam Şehitlerini Andı

Birliğimizin genel merkez binasında gerçekleştirdiğimiz etkinliğe, İttihad’ul Ulema yönetimi ve medrese öğrencileri katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programın açılış konuşmasını yapan Birliğimiz Üyesi Remzi Uçar, şehitlerin, İslam davasının şahitleri olduğunu söyledi.

Uçar, “Şehitler, şehadet meydanında kanlarını döktüler. Onlar en ön saflara atılıp, mübarek kanlarını toprağa akıtarak filizler vermişlerdir. O yüzden ilim ehlinin şehadet mektebinde büyük bir yeri vardır. İlim ehlinin şehadet mektebindeki mesuliyet ve misyonunu unutmaması gerekmektedir. Şehitler kendi davalarının şahitleridirler.” dedi.

Uçar’ın konuşmasının ardından seslendirilen ezgilerden sonra şehit ve şehadet konulu sinevizyon gösterimi yapıldı.

“Ümmet olarak sürekli şehitlerin verildiği bir dönem yaşıyoruz”

Şehitler Kervanı Platformu Başkan Yardımcısı İbrahim Yaz ise şunları söyledi:

“Şubat ayı, şehadet ayı olduğunu hatırlatan bir aydır. Gerçi coğrafya ve ümmet olarak bizler için şehadet bir aya sığmayacak, sürekli olarak gündemimizde olacak bir konudur. Artık öyle bir döneme girdik ki her ay şehadet ayı, her gün şehadet günüdür. Ümmet ve coğrafya olarak sürekli şehitlerin verildiği bir dönem yaşıyoruz. Bugün İslam coğrafyasının hangi bölgesine elimizi uzatırsak uzatalım orada zalimlerin, zorbaların, tağutların Allah’a karşı harp etmiş ve açmış olanların Müslümanlara karşı kin, öfke ve nefret kustukları bir dönem yaşıyoruz. Yine aynı coğrafyada mazlumların, mustazafların, Allah’ın dinini tercih edenlerin sürekli şehit edildiği, zindanlara tıkıldığı, muhacir olduğu bir dönem yaşıyoruz.”

“Şehadet herkese nasip olmuyor”

Şehadetin bütün Müslümanların ortak duası olduğunu dile getiren Yaz, “Şehit olabilmek için şahit olmamız gerekir. Allah’ın dini için mücadele verirken bunun bir bedeli vardır. Bu bedeli verebilme anlayışında olabilmemiz lazım. Birçok insan şehadeti sürekli olarak duasında zikreder. Lakin şehadet herkese nasip olmuyor. Burada temel husus istemektir. Bizim Allah’tan istemiş olduğumuz şehadet sadece söylemlerimizde değil, eylemlerimizde de olmalıdır.” ifadelerini kullandı.

Programımız, geçen hafta Birliğimiz tarafından gerçekleştirilen sınavda dereceye giren öğrencilerimize hediye verilmesinin ardından yapılan duayla son buldu.

Check Also

Molla Muhammed Özer: Gazze’nin Durumu Gözler Önündeyken Yılbaşı Kutlamak İnsani Değildir!

Yılbaşı kutlamalarının İslam'da yerinin olmamasıyla beraber Gazze'de soykırım uygulanırken, İslam beldelerinde eğlence tertip edilmesinin insani olmadığına vurgu yapan Genel Sekreterimiz Molla Muhammed Özer, bu tür organizasyonların iptal edilmesi çağrısında bulundu.