Terör Listesine Eklenen İslam Âlimleri ve İlmi Kurumlar Üzerine

22 Kasım 2017 tarihli açıklamalarında; İslam Âlimleri ve İlmi Kurumları kapsayacak şekilde yeni “terör listesi” yayınlayan Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn ve Mısır islam ümmetinin yüz karası olduklarını bir kez daha göstermiş oldular.
Aralarında Dünya Müslüman Âlimler Birliği ve Katar merkezli Dünya İslam Konseyi’nin yanı sıra İslam Dünyasının sayılı liderlerinden âlim ve öncü şahsiyetlerin de bulunduğu beyanı hiçbir şekilde kabul etmiyor, islam ümmetini liderlerine sahip çıkmaya davet ediyoruz. 
Daha önce kâfir batılı devletler tarafından hazırlanan ve dünya kamuoyuna dayatılan sözde terör listelerini şimdi, islam dünyasının merkezi sayılabilecek konumda olan ve Harem-i Şerife ev sahipliği yapan ülkelerden duyuyor olmamız bizleri hem şaşırtmakta hem de söz konusu bu rejimlerin nasıl bir zillet içerisine düştüğünü göstermektedir. 
Geçtiğimiz Haziran ayında yine aynı devletler tarafından yayınlanan ve aralarında Şeyh Yusuf El Karadâvi’nin de yer aldığı 59 kişilik listenin ardından bu günlerde yeni bir listenin hazırlanmış olması; başta âlimleri olmak üzere bu ülkelerde yaşayan Müslümanların, islam dünyasında meydana gelen fitnelerin baş aktörleri sayılan bu rejimlere karşı sessiz kalmamaları gerektiğini bir kez daha göstermiş oldu.

Âlimler ve Medreseler Birliği olarak; islam ümmetinin iftiharı sayılan mutedil âlimlerimizin terörle ilişkilendirilmesine ve haksız yere cezaevlerinde tutulmalarına karşı dünya Müslümanlarına, Peygamberlerin mirasçılarına sahip çıkmaları ve gerekli tepkileri göstermeleri çağrısında bulunuyoruz.

Âlimler ve Medreseler Birliği

Check Also

İ’tikaf ibadetine ilişkin tavsiyeler

Süleyman Kızılçınar tarafından yapılan açıklamada, i’tikafın “bir Müslümanın belirli bazı şartlar altında beş vakit namaz …